دیدن نمونه های باور فراوانی در زندگی

به نام الله یگانه

اینکه چقدر وفور نعمت و فرصت و ایده و راهکار در جهان وجود دارد که هر قدر از این خزانه برداریم باز هم بیشتر و بیشتر و بیشتر می شود، بماند.

می خواهم برایت از نمونه های باور فراوانی صحبت کنم که چقدر وفور فرصت و  نعمت و امکان ثروت سازی و همچنین بهره برداری های بی پایانی از آن در جهان وجود دارد.

زمانی که می خواهم از فراوانی و کثرت نعمتها و فرصتها سخن بر زبانم جاری کنم،شور و شوق عجیبی تمام وجودم را در بر می گیرد که قابل وصف نیست!

کلمات خودشان می آیند و کنار هم قرار می گیرند و معنا و مفهومی هیجان انگیز را بیان می کنند.

برای ما که انسان و در ظاهر محدود هستیم ،تصور جهانی بدون هیچ گونه محدودیت که نعمتهایش بتوانند به شکل بی نهایتی زیاد و زیادتر شوند ممکن است کمی مشکل باشد.

 جهانی که رشد و زاد و ولد در بطن آن وجود دارد و از ارکان و پایه های آن است.

دنیائی که همه چیزش چه خوب و چه بد ،چه زشت و چه زیبا، همگی در حال زیادتر شدن و متنوع تر شدن هستند.

عالمی که گوناگونی و تنوع در درون ذات آن تنیده شده و به شکل شگفت آوری در حال پیشروی است و همین طور جلو می رود.

دیدن نمونه های باور فراوانی به ما کمک میکند تا هر چه بیشتر و بهتر بتوانیم فرصتها و امکانات پیشرفت را در جهان اطراف پیدا کرده و از آنها استفاده کنیم.

برای نمونه می توانیم به یک سالن غذاخوری نگاه کنیم یعنی محلی که افراد با پرداخت مبلغی در آنجا غذایشان را سفارش داده  و میل می کنند.

حال ببینید همین سالن غذاخوری چه انواع و اقسام بی نهایتی دارد و چقدر وفور امکانات و فرصتها درون آن موج می زند و چه کسب و کارهایی از طریق آن متولد شده اند و همین طور در حال متولد شده هم هستند! .

رستورانهای سنتی که هر کدامشان می توانند انواع و اقسام مختلفی داشته باشند مثل: کله پزی ها و جگرکی ها و دیزی سراها و سفره خانه های سنتی و کبابی ها و رستورانهای قهوه خانه ای و آش و حلیم فروشی ها و… که تازه هر شهر و کشوری هم برای خودش تنوع خاصی را دارد و چقدر می تواند بی شمار باشد.

رستورانهای فست فودی هم که لیست بلند بالایی را شامل می شوند. از انواع ساندویچی ها و پیتزا فروشی ها و اسنک بارها و مرغ سوخاری فروشی ها و کباب ترکی ها و … که روز به روز هم بر تعداد و تنوع غذاهایشان اضافه می شود.

رستورانهای خاص هم که نوع مخصوصی از غذاها را طبخ می کنند مثل: غذاهای دریایی و غذاهای گیاهخواران و غذاهای رژیمی و رستوران های حلال و اسپاگتی فروشی ها و …

باز هم اگر بخواهیم بیشتر نمونه های باور فراوانی را در همین سالن غذاخوری ببینیم می توانیم باز هم تنوع را در نوع سالن ها ببینیم مثل: رستوران گردان ها و رستورانهای درایو این و رستورانهای درون هتلها و رستورانهای زنجیره ای و باغ رستورانها(رستوران در فضای سبز) و رستورانهای سلف سرویسی و … که این لیست هم انتهایی ندارد چرا که می تواند باز هم متنوع تر شود و مدام دارد متنوع تر هم می گردد.

  این همه تنوع را در نظر بگیرید حالا بیائید و این همه انواع مختلف را در تعداد شهرها و کشورهای جهان که هرکدامشان به شکلهای مخصوصی غذاها را طبخ می کنند(با آداب و رسوم و روشهای متفاوتی آن را انجام می دهند ) ضرب کنید و ببینید به جه تعداد نجومی از فرصتها می رسید که فقط در همین سالن غذا خوری می تواند وجود داشته باشد.

تازه ما به سراغ سالن های غذاخوری جدیدتری و نوین تری که مرتبا در حال متولد شدن هستند نرفته ایم!

حال نگاه کنید چقدر می توانیم با دیدن وفور نعمتها و امکانات موجود در جهان،فرصتهای بیشماری را برای بهره بردن و کسب درآمد از این همه موهبت در جهان بدست آوریم.

 نگاه کنید چقدر ایده ها و راهکارها و روشهای بی شماری هستند که ما می توانیم با استفاده از آنها شرایط بهتری را ایجاد کنیم و جایی را در این لیست های بلند بالا به خودمان اختصاص دهیم.

اگر بتوانیم نمونه های باور فراوانی را بهتر ببینیم، دیدن این حجم بی پایان از تنوع و کثرت در جهان برای ما کافیست تا به قدرت لایزال خداوندی که خودش سرچشمه همه فراوانی هاست،ایمان بیاوریم و باورش کنیم.

باور کنیم که با او ما هم می توانیم به همه چیز دست پیدا کنیم همانطوری که بقیه توانستند دست پیدا کنند. فقط کافیست که به او توکل کنیم و از او یاری بطلبیم که خودش به تنهایی برای ما کافیست.

خداوندی که آن قدر به شکل غیرقابل تصوری  وفور نعمت و فرصت را به شکل های مختلف در اطرافمان قرار داده که اگر تا آخر عمرمان هم بنشینیم و حسابشان کنیم بازهم کم می آوریم!

باز هم می گویم که :

چشمها را باید شست و جور دیگری باید دید.

چشم ها راباید شست و جور بهتری باید دید.

جوری باید دید که به کارمان بیاید ،نه جوری که به ضررمان تمام شود.

انتخاب با ماست چرا که خداوند بی انتها این حق انتخاب را درون دستهای ما قرار داده که به هر سو بخواهیم برویم.

به سمت نعمتها و فرصتها و وفور نعمت و فراوانی ها

یا

به سمت بدبختی ها و نارسائی ها و کمبودها و تمام شدن فرصتها

امیدوارم از این قسمت جذاب از  نمونه های فراوانی در جهان لذت برده باشید.

از نقطه نظرات زیبایتان با من صحبت کنید و نمونه های باور فراوانی  در جنبه های گوناگون را  هم برای خودتان و هم در بخش کامنتها بنویسید که هر چه بیشتر این کار  را  کنید بیشتر  بسمت آن کشیده می شوید و امثالش را در زندگی خود خواهید دید.

شما را به خدای بزرگ و مهربان می سپارم. خداوند نگهدارتان

کتابی که خواندنش باعث شروع یک زندگی تازه می شود.

کتاب دانش خلق خواسته‌ها
تومان40,000تومان67,500
امتیاز 5.00 از 5

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت