قانون جذب چیست؟

به نام الله یکتا

انسان موجودی فراموش‌کار است. او نیاز دارد مسائل مهمی که می‌توانند زندگی او را دستخوش تحولی اساسی کنند مدام به او گوشزد شوند.

یکی از این موارد یادآوری این است که قانون جذب چیست؟ و این یادآوری برای هرکسی لازم است که از وجود چنین پدیده ای باخبر باشد،پدیده ای که گرچه به چشم دیده نمی‌شود لکن تأثیر قطعی و بی‌بروبرگردی را در زندگی افراد بازی می‌کند.

قانون جذب

اهمیت یادآوری قانون جذب مرا بر آن داشت که به توضیح و بررسی آن، که به صورت همیشگی در کائنات جاری است بپردازم.

می خواهم نشان دهم که قانون جذب چیست و به شما تشنگان حقیقت جرعه‌ای دیگر از این دریای بی‌پایان را بچشانم.

می خواهم تشنه‌تر شوید و هرچه بیشتر در این دریای لایتناهی آگاهی‌ها غوطه‌ور شوید.

چه لذت‌بخش و چه سودمند است چنین تشنگی که انسان را به همه چیز می‌رساند.

قانون جذب هم مانند بسیار قوانین دیگر ثابت و همیشگی است چرا که اگر این‌گونه نبود و هر بار عوض می‌شد امکان نداشت که بشود نام قانون را بر روی آن گذاشت و از آن به‌عنوان یک قانون یادکرد .

همین لفظ قانون که در رابطه با آن مورد استفاده قرار می گیرد از دائمی بودن و ۲۴ساعته کار کردن آن در جهان هستی خبر می دهد.

مثل قانون مویینگی یا چسبندگی مولکولی و یا جاذبه که همیشه برقرار هستند عمل جذب هم همیشه اتفاق می افتد و به همین خاطر به یک قانون دائمی تبدیل شده است.

تأثیر این قانون را روی زندگی خود شاید در نگاه اول نتوانید به وضوح ببینید. این قانون مثل قانون جاذبه نیست که بتوانید همان موقع با  انداختن قطعه سنگی از بالا به پایین تأثیر آن را ببینید و از وجودش باخبر شوید.

همین خصوصیت قانون است که انسان ها را به اشتباه انداخته و به طور کلی منکر وجود آن می شوند.چون تأثیر آن را همان موقع به صورت فیزیکی نمی توانند ببینند باور کردن اینکه چنین قانونی هم وجود داشته باشد برایشان بسیار مشکل است.

همین موجب می شود که خیلی ها این قانون و صحبت کردن پیرامون آن را وقت تلف کردن و نوعی خیالبافی بدانند.به این شکل خود را از داشتن نعمتهای بی‌پایان در زندگی محروم می کنند.

قانون جذب چیست که اکثر انسانها  آن را سرسری می گیرند و به راحتی از کنارش می گذرند و آن را جدی نمی گیرند؟

این قانون یکی از محکم ترین و قطعی ترین قوانین عالم و به حدی ساده و روان است که از شدت سادگی و بدیهی بودنش کمتر کسی به اهمیت و ضرورت آن در زندگی پی برده و از کاربرد آن در زندکی طفره می روند.

خیلی ها به قانون جذب به شکل یک سری فانتزی و خیالبافی نگاه می کنند و چون نمی توانند آن را به درستی درک کنند بالکل وجودش را زیر سوال می برند.

با این کارها فقط وقت و عمر خود را تلف می کنند چون به هرحال قانون همیشه در عمل است و کار خود را به هر صورت انجام می دهد.

چه بخواهیم و چه نخواهیم،چه از آن سردربیاوریم و چه از آن چیزی نفهمیم به هرحال کار خودش را به خوبی انجام می دهد.

به نفع ماست که قانون جذب را جدی بگیریم. لازم است از نحوه کارکرد آن و تاثیراتی که بر زندگی ما می گذارد مطلع شویم تا نتایجش ما را غافلگیر نکند.

قانون جذب چه می گوید؟

حرف حساب قانون جذب چیست  و چه چیزی را می خواهد نشانمان دهد؟

این قانون فقط یک حرف می زند و آن هم این است که: احساس خوب برابر است با اتفاقات خوب.

همین ظاهر ساده و فریبنده قانون جذب دریایی از مفاهیم و آگاهی‌ها و معرفتها را درون خود دارد.

برای فهم و درک هر چه بهتر این قانون بایستی دقیق تر و موشکافانه تر به پدیده های اطرافمان بنگریم . آن موقع است که به تدریج می توانیم حقایقی را بیابیم که خبر از وجود این قانون در جهان هستی دارند.

وقتی که داریم راجع به داشتن یک خانه رویایی با دوستمان صحبت می کنیم.

با جزئیات تمام در مورد اینکه دوست داریم این خانه چه نوع در و پنجره ای داشته باشد و دیوارهایش چه رنگی باشد و چند طبقه باشد و در چه نوع محیطی و با چه آب و هوایی قرار داشته باشد و…

در واقع ما در حال خلق چیزی هستیم که قبلا وجود نداشته و انرژی را به این جهان با افکارمان اضافه کرده ایم که این انرژی اگر به شکل درست و متمرکز جهت داده شود می تواند ما را به آن خانه رویایی برساند.

این کار از طریق قانون جذب به زیبایی هرچه تمام تر برایمان انجام می شود. اگر هم بی دقتی کنیم و مدام راجع به چیزهایی مثل خبرهای نگران کننده و بیماری ها و مشکلات اقتصادی و اجتماعی و غیره با خودمان یا دیگران صحبت کنیم.

اگر اخبارشان را از هر طریق ممکن پیگیری کنیم ،به شکل های مختلفی کانون توجه خود را رویشان متمرکز کنیم و بر ناراحتی و نگرانی خود بیفزائیم.

باز هم قانون جذب وارد عمل شده و مشکلات و معضلات و ناخواسته هایی از همان جنس را جلوی راهمان قرار می دهد و آن زمان است که زندگی برایمان سخت و دردآور می شود و نمی دانیم از دست این مشکلات به کدامین پناهگاه بگریزیم.

درک قانون جذب پنجره ای را به روی آگاهیمان می گشاید تا از عظمت خداوند و خلقت جهان آفرینش متحیرتر و هیجانزده تر از همیشه شویم و دقتی که در نحوه عملکرد این قانون توسط جهان هستی اتفاق می افتد ما را  وادار به سجده در برابر خدایی می‌کند که رب جهانیان است.

خدایی که قانونش هیچگاه شکسته نمی شوند و همیشه مثل ساعت در حال کارست تا به ما بندگانش نتیجه آنچه را که از پیش فرستاده ایم نشان داده و پیش رویمان قرار دهد.

بایستی هر روز ایمانمان به عدالت خداوند بی همتا  راسخ تر و باورمان به اینکه خودمان هستیم که با افکارمان زندگی خود را می سازیم عمیق تر شود و هرچه بیشتر به این درک برسیم که:

بیرون ز تو نیست هرچه در عالم هست                                       در خود بنگر هر آنچه خواهی که تویی

 این تازه شروعی بود درباره اینکه قانون جذب چیست و آشنایی با قانونی که خداوند از طریق آن کنترل زندگی ما را درون دستانمان قرار داده است.

کافیست چشمانمان را  از باورها و افکار شرک آلود پاک کنیم و به خداوند یکتا توکل کنیم.

از او بخواهیم تا ما را به راه کسانی که باران نعمتش را برسرشان نازل می‌کند هدایت کرده و از مسیر گمراهی وضلالت دور بدارد.

به امید خدا در قسمتهای دیگر هرچه بیشتر از این قانون معجزه آسای خداوند یکتا و تاثیرات آن در زندگی برایتان خواهم گفت . امیدوارم از دریافت این آگاهی‌ها لذت برده باشید .

برای درک بهتر این قانون از تجربیاتتان در این خصوص در بخش دیدگاه های سایت بنویسید تا هرچه بیشتر بتوانید باورهای خود را در عمل به قانون جذب بهبود بخشید.

تا قسمتهای آینده خداوند یکتا نگهدارتان.

کتابی که خواندنش باعث شروع یک زندگی تازه می شود.

کتاب دانش خلق خواسته‌ها
تومان40,000تومان67,500
امتیاز 5.00 از 5

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت