مسائل زندگی ما تقصیر کیست؟

به نام خدا


دلیل جذب ناخواسته‌های زندگی در زندگی ما چیست؟
واقعاً اینکه ما ناخواسته‌ها و مشکلاتی را در زندگی خود تجربه می‌کنیم تقصیر چه کسی است؟
همین اول کار می‌خواهم مقصر اصلی را برای شما فاش کنم
چه بخواهید چه نخواهید هرچه را در زندگی بر سرتان آمده خودتان بر سر خود آوردید!
ممکن است از این حرف من متعجب شوید که چطور ممکن است خودتان این همه بلا را برسر خود آورده باشید مگر دیوانه شده‌اید که خودتان را این همه دچار دردسر کنید و زندگی را به کام خود و خانواده‌تان تلخ کنید؟
در ادامه به شما دلیل حرف‌هایم را می‌گویم.


مسائلی که ناعادلانه به نظر می‌رسد


شاید بگویید که دیگران باعث جذب ناخواسته‌های زندگی و دردسرهایی هستند که تا حالا برایتان پیش‌آمده و خودتان در آنچه اکنون هستید و چیزی که در زندگی دارید نقشی نداشته‌اید و همه این بلاها را دیگران بر سرتان آورده‌اند.
مثلاً: شغلی ندارید یا اینکه از شغلتان ناراضی هستید و دائم گله و شکایت می‌کنید چرا مسئولین دراین‌خصوص کاری نمی‌کنند.
یا اینکه روابط خوبی با همسرتان ندارید و مدام در حال جروبحث با او هستید و پیش خدا گله می‌کنید که این چه همسری بود نصیبم کردی؟ چرا این بلاها را بر سرم آوردی؟
شاید هم حال‌وروز خوبی ندارید و اضطراب و نگرانی‌های زندگی امانتان را بریده و لحظه‌ای هم نمی‌گذارند آرامش داشته باشید و در حال شکایت از این هستید که این چه زندگی مزخرفی است که دارم و لحظه‌ای آرامش ندارم.
این گونه حرف‌ها پیوسته ادامه دارد چرا که شما خود را همچون کیسه‌بوکسی حس می‌کنید که آماج ضربات مشتهای گره‌کرده‌ای است که این‌وآن به سمتتان حواله می‌کنند.
هیچ کاری هم از دستتان برنمی‌آید جز ناله و زاری و شکایت‌کردن از وضعیتی که به آن گرفتار شده‌اید.
تا زمانی که خود را به این شکل در حال جذب ناخواسته‌های زندگی و در این مبارزه نابرابر ببینید همین آش است و همین کاسه و تازه شرایط بدتر هم می‌شود.
مرتباً بر تعداد مشتهایی که به سمتتان حواله می‌گردد اضافه می‌شود تا شکایت بیشتری کنید و این روند تا نابودی کاملتان همچنان ادامه دارد


جهان پاسخگو


اما این دور باطل و چرخه معیوب را باید از جایی قطع کرد و این زنجیره‌ای که جز بدبختی و ناخواسته‌ها و زشتی‌های زندگی برایتان حاصلی ندارد را پاره کنید تا به‌سوی راه‌حل‌های بهتری هدایت شوید.
در مقابل تمام این گلایه‌ها و اعتراض‌کردن‌ها تنها جوابی که جهان به شما می‌دهد این است که هر چه را بخواهی برایت مهیا می‌کنم مثل آنچه را که تا حالا خواسته‌ای و برایت و در زندگی مهیا کرده‌ام.
غیر از این جوابی دیگر نخواهید شنید در واقع آینه تصویر واقعی شما را نشانتان می‌دهد تصویری از زندگی که با افکار و کانون توجهتان ساختید را بادقت بی‌مانندی نشانتان می‌دهد.
اگر این تصویر خوشایندتان نیست و از آن ناراضی هستید و باعث جذب ناخواسته‌های زندگی شده است تقصیر آینه نیست؛ چون او دخل و تصرفی در واقعیت شما ندارد.
هر آنچه را که هستید زشت یا زیبا نشانتان می‌دهد و اگر زشتی‌های این تصویر بر زیبایی‌هایش می‌چربد باید تا دیرتر نشده فکری به حال خودتان کنید چرا که هر چه بیشتر در این حال بمانید وخامت اوضاع بدتر و شرایط زندگی غیرقابل‌تحمل‌تر می‌شود.

پذیرفتن واقعیت


پذیرفتن اینکه خودتان هستید که مسئول دعوت تمامی این ناخواسته‌ها و زشتی‌ها به زندگی‌تان هستید از مهم‌ترین و شاید دردناک‌ترین کارهایی است که برای رهاکردن خود از شر این ناخواسته‌ها باید انجامش دهید.
مسئولیت جذب ناخواسته‌های زندگی و خوب و بد زندگی‌تان را تمام‌وکمال بپذیرید چرا که هر چه کردید خودتان با این دست‌ها کردید با این زبان آنچه را نباید بر زبان می‌راندید گفتید.
با گوش‌هایتان آنچه را نباید می‌شنیدید و به آن توجه می‌کردید شنیدید و به آن توجه کردید و با چشم‌هایتان به چیزهایی که نباید آنها را می‌دیدید به بدترین شکل ممکن توجه کردید.
پس به دنبال تبرئه‌کردن خودتان نباشید چرا که در این دادگاه هر آنچه کردید و دیدید و شنیدید و گفتید را پیش رویتان گذاشته‌اند و دیگر حرفی برای گفتن و دفاع‌کردن از خودتان ندارید.
پس بهتر است تسلیم شوید و مسئولیت جذب ناخواسته‌های زندگی و تمامی این ویرانی‌هایی که خودتان مسبب آنها بودید را بپذیرید و آن موقع است که می‌توانید امیدی برای بهبود اوضاع و شرایط داشته باشید.
وگرنه این دور باطل و آنچه بر سر خودتان با اعمالتان آورده‌اید مثل گردابی شما را به درون خود می‌کشد و نفستان را می‌گیرد.

نتیجه‌گیری


ما در زندگی با مسائل بسیاری روبرو می‌شویم و بخشی از این موارد مربوط هستند به جذب ناخواسته‌های زندگی یعنی مواردی که آنها را دوست نداریم.
آنچه که برای حل این مسئله لازم است بدانیم این است که ممکن است در نظر ما مشکلاتمان ناعادلانه به نظر برسند.
همچنین باید بدانیم که ما در جهانی هوشمند زندگی می‌کنیم که به افکار و کانون توجه ما پاسخ‌هایی متناسب با فرکانس‌هایی که ارسال کرده‌ایم می‌دهد.
و در آخر باید واقعیت را قبول کنیم و مسئولیت هرآنچه تا حالا بر سرمان آمده را بپذیریم و بدانیم به همین شکلی که مسبب ایجاد اتفاقات ناخواسته در زندگی خود شدیم می‌توانیم اتفاقات دلخواه خود را هم وارد زندگی خود کنیم.


کتابی که خواندنش باعث شروع یک زندگی تازه می شود.

کتاب دانش خلق خواسته‌ها
تومان40,000تومان67,500
امتیاز 5.00 از 5

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت