۳ نکته برای استفاده از قدرت ضمیر ناخودآگاه

به نام خدا


افراد زیادی هستند که برای رسیدن به خواسته‌هایشان در زندگی تلاش فراوانی می‌کنند و از دل‌وجان مایه می‌گذارند؛ ولی نتایجی را که دوست دارند با کمال تعجب به دست نمی‌آورند!
دلیل واضح و روشنش این است که ضمیر ناخودآگاه این افراد برای کسب موفقیتی که دوست دارند تجربه‌اش کنند، به‌درستی برنامه‌ریزی‌نشده است.
می‌خواهم ۳ نکته درباره استفاده از این قدرت خدادادی را با شما در میان بگذارم تا بیشتر با این موهبت شگفت‌انگیز درونی خود آشنا شوید و از قدرتش برای خلق زندگی خود بهره‌ها ببرید.


ماجرای نگهبان و نابغه


علاوه بر ذهن هوشیاری که مثل یک نگهبان و بادی‌گارد محافظ تمام تلاشش را می‌کند که از ما در برابر تهدیدهای جهان پیرامون محافظت کند و حکم یک فایروال بسیار پیشرفته را برای ما بازی می‌کند بخش دیگری از ذهن هم وجود دارد که دسترسی به آن سخت‌تر و دشوارتر است و این بادی‌گارد بر ورودی سیستم عاملی که قلمرو این بخش از ذهن را تشکیل می‌دهد، نشسته و اجازه ورود هیچ داده و اطلاعات مشکوک و ویروسی را نمی‌دهد.
در واقع این نگهبان بر در قصری به نگهبانی ایستاده که درون آن نابغه‌ای با قدرتی شگفت‌انگیز زندگی می‌کند و کارهای باورنکردنی زیادی از دستش برمی‌آید و آن‌قدر قدرتمند است که اسامی و القاب مختلفی را همچون ضمیر ناخودآگاه، غول درون و… به او نسبت داده‌اند؛ ولی با وجود همه این تفاصیل او مثل یک کودک چهار‌ساله است و هر چه را به او بگویید باور می‌کند و چون باور می‌کندهمان کار را نیز انجام می‌دهد.
اگر به بچه‌های خردسال دقت کرده باشید می‌بینید که هنگام خاله‌بازی وقتی که به میهمانی او می‌روید با ظروف اسباب‌بازی‌اش برایتان غذا می‌کشد و جوری این کار را می‌کند که انگار واقعاً دارد غذا می‌کشد و از شما می‌خواهد شما هم واقعی غذا بخورید و خودش قاشق اسباب‌بازی را واقعاً در دهان می‌گذارد و غذای خیالی را می‌خورد و این نشان می‌دهد که تا چه حد این بازی را جدی گرفته است.
کتاب جهانی به وسعت ذهن تو مسیری را به شما نشان می‌دهد که با قدرت کنترل ذهن آشنا شده و می‌توانید در این مسیر پیشرفت کنید.


عبور از نگهبان


این نابغه ما هم مثل کودکان زود همه چیز را باور می‌کند و با قدرت بی‌نظیری که خداوند به او داده می‌تواند شگفتی‌های فراوانی را به بار آورد و صدالبته اگر چیزهای اشتباهی را به او تحویل دهیم فجایع بی‌شماری را برایمان به بار می‌آورد و شاید به همین دلیل باشد که این نگهبان هوشیار با سخت‌گیری بسیار زیادی بر در این قصر به محافظت از این نابغه مشغول است و نمی‌گذارد احدی به او نزدیک شود مبادا که قصد شومی داشته باشد.
گرچه همه کسانی که به در قصر این نابغه می‌روند مقاصد شومی ندارند؛ ولی نگهبان هوشیار ما همه را به یک چوب می‌زند و برایش همه یکسان هستند و برای ورود همه سخت‌گیر است و احدی از تیررس نگاه تیزبین او پنهان نمی‌ماند.
این نابغه شگفت‌انگیز ضمیر ناخودآگاه ما و آدم‌های زیادی که می‌خواهند نزد او بروند افکار گوناگونی هستند که در سرمان می‌چرخند.
میان تمام افرادی که بر در قصر نابغه حاضر می‌شوند و غوغایی که به‌خاطر سخت‌گیری نگهبان محافظ برای راه‌ندادن بقیه به پا شده، می‌بینیم بعضی‌ها را بعد از مدتی اجازه می‌دهد که وارد شوند اگر نزدیک‌تر برویم می‌بینیم که آنها آن‌قدر به نگهبان گیر می‌دهند و پاپی‌اش می‌شوند و سماجت به خرج می‌دهند تا اینکه نگهبان مستأصل شده و برای خلاصی از دست آنها اجازه ورود می‌دهد و این‌گونه آنها می‌توانند نزد نابغه بروند تا او هم به آنها یاری برساند.


در حضور نابغه


وقتی نزد این نابغه یا همان ضمیر ناخودآگاه می رویم راههایی را به ما نشان می دهد که خداوند به او نشان داده و او هم وظیفه خود می داند هر آنچه را به او گفته شده به ما نیز بگوید.
ممکن است راه‌هایی را به ذهنمان بیاورد یا کارهایی که با انجام‌دادنشان موجی از اتفاقات خوب را برایمان رقم بزند شاید هم بگوید به فلان‌جاها برو و فلان کارها را انجام بده تا موجب گشوده شدن دروازه نعمت‌های بیشتر به زندگی ما شوند که این نعمت‌های بی‌شمار می‌توانند به شکل پول و ثروت، سلامتی و تندرستی و داشتن بدنی سالم، به‌دست‌آوردن روابطی فوق‌العاده با عزیزانمان یا دوستانمان، به شکل فرصت‌هایی برای حال خوش و تفریح بیشتر و بی‌نهایت نعمت و موهبت دیگر خودش را به ما نشان دهد .


نتیجه‌گیری


ضمیر ناخودآگاه شما قدرت فراوانی را می‌تواند در اختیارتان قرار دهد تا به خواسته‌های بی‌شماری در زندگی خود دست یابید به‌شرط اینکه شما هم طرز استفاده صحیح از آن را بیاموزید.
بتوانید به‌درستی نگهبان درونتان را کنترل کنید و نابغه درونتان را با باورهایی صحیح پرورش دهید.


امیدوارم که از این آگاهی‌ها بهره کافی را برده باشید.
خوشحال می‌شوم که از نظرات و تجربیات ارزنده شما دراین‌خصوص آگاه شوم. می‌توانید نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌ها که زیر این نوشته قرار دارد بنویسید.
در پناه حق، شاد و برقرار باشید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت