خالق زندگی خودت باش

بنام خداوند بخشنده مهربان

به راستی چه کسی خالق زندگی ماست ؟

شرایط اطرافمان و اتفاقات و رویدادهایی که دور و بر ما شبانه روز دارد اتفاق می افتد خالق زندگی ماست یا  چیزی فراتر و بالاتر از آن است که شرایط و زندگی ما را خلق کرده و خلاقیت و نوآوری و سرزندگی را وارد زندگی ما می کند؟

آیا ما برگی در باد هستیم که با هر اتفاق و هر تندبادی در زندگی زیر و رو شده و با هر اتفاقی فرسنگها به اینسو و آنسو پرتاب می شویم ؟

آیا ما اصلا نقشی هم در ساختن این زندگی با توجه به این شرایط و اتفاقات پیش بینی نشده داریم؟

اینها سوالاتی بود که ذهن مرا مدام به خود مشغول می کرد که آیا ما در ساختن زندگی خودمان نقشی داریم ؟ و اگر داریم این نقش چقدر است؟

چطور است که امثال آرنولد شوارتزنگرها یا بروس لی ها یا استیو جابزها  یا والت دیزنی ها توانسته اند زندگی خود را بسازند و چطور است کسانی مثل ریچارد برانسن توانسته اند چنین زندگی زیبایی را برای خود خلق کنند.

بله نقش ما در ساختن زندگی مان خیلی خیلی بیشتر از چیزی است که فکرش را می کنیم و بسیار بسیار فراتر از حدی که فکر می کنیم می توانیم خالق زندگی خود باشیم و در آن خلاقیت داشته باشیم  و زندگیمان را بسازیم.

در واقع این قدرتی است که خداوند مهربان در وجود ما نهاده که بتوانیم هر آنچه را می خواهیم در زندگیمان بسازیم و خالق زندگی خود باشیم بدون توجه به اینکه شرایط بیرون از زندگی ما چگونه است و در چه موقعیتی هستیم.

باورهای عمومی درباره نقش ما در ساختن زندگی

باور عمومی موجود ممکن است این باشد که این شرایط است که در زندگی ما نقش تعیین کننده را ایفا می کند و همه کارها را انجام می دهد و اوست که خالق زندگی ماست و زندگی ما و چیزهایی که می خواهیم به آنها دست یابیم را رقم می زند و در واقع اصل ماجرا به مراتب فراتر از این حرفهاست .

مثلا دلار بالا و پایین میشود یا قیمت سکه و طلا دستخوش تغییرات شدیدی میشود یا هر گونه اتفاق و بلایای طبیعی و غیرطبیعی که رخ می دهد یا هزینه ها و قیمتها به سرعت بالا می روند و هر اتفاق و پدیده بیرونی که به وقوع می پیوندد در ظاهر گویی عنان زندگی ما را بدست گرفته و اوست که دارد نقش کلیدی را بازی می کند و جالب اینجاست که این نقش را ما به او داده ایم  و این نقش  را تا زمانی در زندگی ما ایفا که در درون ما قدرت از آن اوست.

اگر ما بدانیم که چه موجود شگفت انگیزی هستیم و قدر خودمان را به عنوان اشرف مخلوقات خداوند بدانیم و به ارزش وجودی خودمان و توانایی ها و نیروهایی که خداوند مهربان, خداوند مسبب الاسباب , آفریننده کیهان در اختیار ما قرار داده تا خالق زندگی خودمان باشیم  بیشتر پی ببریم درک خواهیم کرد که

بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست

در خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

زمانی که نیروها و شگفتی های درونی خود را  بشناسیم و به ارزش و اهمیت استفاده از آنها در زندگی خودمان پی برده و  آنها را پرورش دهیم درخواهیم یافت که چه موجود ارزشمند و توانایی هستیم و می توانیم زندگیمان را آنگونه که می خواهیم بسازیم و خالق زندگی خودمان باشیم و از آن یک شاهکار تمام عیار بسازیم .

آن موقع است که در درونمان رونالدو دیگری متولد شده و با حرکت هرچه بیشتر در مسیر رسیدن به آن وجودمان را بیشتر پذیرای دریافت این موهبتها خواهیم یافت . این موضوع را که ما هستیم که زندگی خودمان را با تصمیمات و انتخابها و اقداماتمان می سازیم و  همچنان که در حال پیشرفت هستیم و در آن جلو می رویم برکیفیت زندگیمان افزوده و وضوح نقش اثرگذارمان در این مسیر را بهتر و عمیق تر درک کرده و از برکات و فوایدش که رشد و موفقیت و پیشرفت بیشتر در جنبه های گوناگون زندگی است هرچه بیشتر و مفصل تر بهره مند می شویم.

 

دانلود ویدیو خالق زندگی خودت باش با کیفیت HD

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

2 دیدگاه برای “خالق زندگی خودت باش

  1. safora88 گفته:

    سلام . خسته نباشید به شما استاد عزیز
    میخواستم بگم از دیدن محتوای بسیار مفید واقعا لذت بردم
    حرف های شما برای من تلنگری بود تا به خودم بیایم و بیشتر در کارهایم عمیق شوم و ریشه ی همه ی ناکامی هایم را در خودم جستجو کنم.
    تلاش میکنم تا زندگی ام را ان طور که دوست دارم خلق کنم. و این جا این اطمینان را به شما میدهم که از هیچ تلاشی برای بدست اوردن زندگی ایده الم دریغ نکنم.از شما خیلی ممنونم و منتظر مطالب بعدی تان هستم.سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت