قدرت های درونی خود را دست کم نگیرید

به نام خدا

do-not-underestimate-your-inner-strengths


با عزیزی در حال صحبت درباره قدرت‌ها و قابلیت‌های انسانی بودم که از زبان خودش هم شنیدم که می گفت: خودشناسی یکی از بالاترین علم‌هاست.
مسئله جالب این بود با وجود اینکه او هم به این نتیجه رسیده بود که خودشناسی واقعاً هم والاترین و مهم‌ترین و تأثیرگذارترین علم در زندگی ما آدم‌هاست، اما هیچ گونه قدم عملی و کاری در جهت شناختن قابلیت های درونی خود انجام نداده بود.
هرچه خودمان را بهتر بشناسیم،می‌توانیم موفق‌تر در عرصه زندگی عمل کنیم و تجربه‌های شگفت‌انگیزی را در عمر خود رقم بزنیم.
می‌خواهم از خودشناسی و لذتی که این کار برای ما دارد و همچنین اهمیت بی‌اندازه آن برای شما صحبت کنم.
از زیبایی‌ها و جذابیت‌هایی که در این عرصه می‌توانید تجربه کنید به شکلی که این تجربه‌ها می‌تواند روند زندگی شما را بالکل متحول کرده و تغییر دهد.
همچنین از قدرت نفوذی که داشتن شناخت از خود می‌تواند در بالاتر بردن کیفیت زندگی ما، هم ازلحاظ مادی و هم ازلحاظ معنوی در پی داشته باشد.

آیا لازم است که خود را بشناسیم؟


داشتن شناخت ما از خود جزء ضروریات داشتن یک زندگی آگاهانه است، چراکه اگر خود را نشناسیم مثل تعداد بسیار زیادی از آدم‌ها در بی‌خبری زندگی می‌کنیم و زندگی‌مان عمق بسیارکمی خواهد داشت.
همین‌الان مثالی به ذهنم رسید! بگذارید آن را برای شما هم بگویم. وقتی‌که وسیله باارزشی مثل یک تلویزیون فول امکانات گران‌قیمت را از بازار می‌خرید، آیا بدون توجه به اینکه این تلویزیون چطور کار می‌کند و چه امکاناتی دارد و تا چه ولتاژ برقی را می‌تواند تحمل کند و چطور باید قطعات آن را سرهم کرد و … آن را به برق می‌زنید و مشغول تماشا می‌شوید؟
یا اینکه کاتالوگ و راهنمای آن را باز می‌کنید و برای آشنایی کلی با این تلویزیون هم که شده نگاهی اجمالی به آن می‌اندازید.
شاید هم علاوه بر این نگاه اجمالی دفترچه راهنما را در دسترس بگذارید تا سر فرصت آن را بیشتر مطالعه کنید و از امکانات وسیله‌ای که خریده‌اید بیشتر آگاه شوید تا بتوانید بهتر از آن استفاده کرده و قدرت واقعی آن تلویزیون و کیفیت تصویر و صدای واقعی آن را بیشتر حس کنید و لذت بیشتری ببرید.

زندگی ما آدم‌ها هم به همین منوال است. به این دنیا قدم گذاشته‌ایم بدون اینکه خودمان را به‌درستی بشناسیم، روز را به شب و شب را به‌روز می‌دوزیم و از کسالت این زندگی در بی‌خبری، آزرده و خسته می‌شویم.
خود را درگیر عادت‌های نامناسب فکری و رفتاری و کلامی و غذایی و سبک زندگی … می‌بینیم که آگاهانه انتخابشان نکرده‌ایم و این عادت‌ها کنترل زندگی ما را به‌دست گرفته و ما را به هر سمتی بخواهند می‌برند.
اگر بخواهیم که زندگی خوب و لذت‌بخشی را به همراه رضایت از آن داشته باشیم، لازم است خود را بیشتر بشناسیم.
خودشناسی به ما کمک می‌کند تا از امکانات وجودی خود باخبر شویم و بتوانیم از آنها به نفع خودمان و در جهت رسیدن به خواسته‌هایمان سود ببریم.

پرداختن به خودشناسی چه تأثیری بر زندگی ما می‌گذارد؟


وقتی خود را بهتر بشناسیم از نقاط قوت و نقاط ضعف خودمان بیشتر اطلاع پیدا می‌کنیم و با تمرکز روی نقاط قوتمان آنها را برجسته‌تر و بزرگ‌تر کرده در حدی که نقاط ضعفمان را پوشش دهند.
برای مثال: به دنبال مهیاکردن شغلی برای خود هستیم. اگر بیاییم و توانایی‌های خود را جستجو کنیم و ببینیم به چه زمینه‌هایی بیشتر گرایش داریم و علایق ما در چه حوزه‌هایی بیشتر است و به آن مسیرها برویم،قطعاً نتایج شگرفی را در زندگی خود خواهیم گرفت.
چون با شناختن قابلیت‌های خود و درواقع با خودشناسی توانسته‌ایم درزمینه‌هایی وارد شویم که در آنها مستعد هستیم و تلاش و کوشش‌های ما بیشتر به ثمر خواهد نشست نسبت به کسانی که هیچ علاقه‌ای به آن کار ندارند و صرف پول‌ساز بودن آن، مشغول انجام کار شده‌اند.
زمانی که می‌بینیم رفتارهایی که با ما می‌شود عکس‌العمل‌هایی نامناسب است و دوست نداریم چنین چیزهایی را تجربه کنیم، آن موقع است که خودشناسی به‌کارمان می‌آید و با بررسی خودمان و رفتارهایمان دلیل واکنش دیگران را بهتر می‌فهمیم.
مواقعی هم پیش می‌آید که می‌بینیم جهان آن طوری که دوست داریم به خواسته‌هایمان پاسخ نمی‌دهد و به‌قول‌معروف اوضاع وفق مرادمان نمی‌چرخد.
آن زمان است که باید به درونمان رجوع کنیم و ببینیم در ذهنمان چه می‌گذرد که خروجی آن چنین اوضاع نامناسبی در زندگی و روابط و شغل و … است.
بازهم به‌وضوح می‌بینیم این خودشناسی است که ما را یاری می‌کند تا هرچه بهتر زندگی و در عرصه‌های مختلف زندگی بتوانیم بهترین خود را نشان دهیم و از این کار با تمام وجودمان لذت ببریم.

نتیجه‌گیری


خودشناسی به‌دست ما چراغی را می‌دهد تا بتوانیم مسیر زندگی‌مان را در جنبه‌های مختلف همچون روابط ما به اطرافیان و جهان پیرامون و…، وضعیت شغلی و کاری و میزان درآمدمان، سلامت جسمی و تندرستی، میزان آرامش روحی و بسیاری دیگر از عرصه‌های زندگی، روشن سازیم.

نهایت این فرآیند که ما آن را خودشناسی نام گذاشته‌ایم می‌تواند تجربه زندگی باشد که فعالیت‌های ما نتیجه‌بخش تر و میزان رضایت ما از زندگی به‌مراتب بیشتر و بیشتر خواهد بود.
در محصول آگاهی‌های نجات‌بخش ۱ به جنبه‌ای از خودشناسی که همان احساس مسئولیت است پرداخته‌شده که می‌توانید از آگاهی‌های آن برای قدرتمندتر کردن زندگی‌تان استفاده کنید.
شما ارزشمندترین کتابی هستید که بایستی همیشه خوانده شود و درواقع این کار را با شناختن خود انجام می‌دهید و با استفاده از قابلیت‌های بی‌نظیرتان زندگی دلپذیری را برای خود خلق می‌کنید.

امید که این آگاهی‌ها به شما در مسیر زندگی یاری بیشتری برساند و روزگار زیباتری را برای شما رقم بزند.
در پناه خداوند یکتا شاد و سرفراز باشید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت