چگونه واقعیت بهتری را برای خود بسازید و زندگی خود را تغییر دهید؟

به نام خدا


واقعیتی که در زندگی هر کدام از انسان‌ها به وقوع می‌پیوندد با بقیه انسان‌ها متفاوت است. دلیل این تفاوت در خوراکی است که هر یک از آنها به طور پیوسته به ذهن خود می‌دهند و با آن برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاه خود را انجام می‌دهند.
یکی از تأمین‌کنندگان این خوراک ذهنی رسانه است که از طریق چشم و گوش این ورودی‌ها را به ذهن می‌رساند و واقعیت‌های انسان را می‌سازد. حال می‌خواهیم ببینیم چطور می‌توانیم از این ابزار برای ساختن واقعیت مورد دلخواه خود استفاده کنیم.


با این قارچ بیشتر آشنا شوید


منظور من از قارچ یا همان رسانه، فضاهایی است که از طریق آنها برای ذهنمان خوراک تهیه می‌کنیم.
یکی از این فضاها ویدئوهایی است که در تمام شبکه‌های تلویزیونی، شبکه‌های مجازی، آنچه در تلفن همراه، رایانه شخصی و… مرتباً تماشا می‌کنیم.
از دیگر رسانه‌ها فایل‌های صوتی است که از روش‌های گوناگونی مثل: انواع شبکه‌های رادیوئی، پادکست‌ها، شبکه‌های مجازی، انواع موسیقی‌ها، کتاب‌های صوتی و… می‌شنویم.
نوع دیگری از رسانه‌ها شامل مطالبی می‌شوند که از طریق سایت‌های اینترنتی، مجلات گوناگون، کتاب‌های مختلف و… می‌خوانیم.


واقعیت کدام است؟


هنگام فهمیدن قدرت برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاه ممکن است سؤالی در ذهنتان شروع به بالا و پایین پریدن کند. واقعیت کدام است، آن چیزی که این قارچ هوشمند (رسانه) نشانتان می‌دهد؟ یا آنچه به‌واقع در جهان اطرافتان می‌گذرد؟
اگر بخواهم بهتر بگویم مثلاً: اخبار بیماری‌ها و روابط نازیبایی که سخت نگرانت می‌کنند و باتوجه‌به آنها احساست بد می‌شود، واقعیت دارند؟
یا آنچه از سلامتی و بیماری گرفته تا روابط زیبا و نازیبا در جهان پیرامون تو می‌گذرد واقعیت دارد؟
کدامشان واقعی است آیا این قارچ هوشمند درست می‌گوید و آنچه را مثلاً: در شبکه‌های اجتماعی نشانت می‌دهد واقعیت است؟ یا آن چیزی را که در جهان دور و برت می‌بینی واقعیت دارد؟
شما چه چیزی را ترجیح می‌دهید؟
شاید بهتر باشد سؤال را این‌طور مطرح کنیم که شما دوست دارید کدام واقعیت در زندگی‌تان، خودش را بیشتر نشان دهد؟
بیماری و اضطراب و نگرانی را می‌خواهید به زندگی خودتان دعوت کنید؟
یا سلامتی و تندرستی و شادی بیشتر را خواهانید؟
این شما هستید که وظیفه برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاه خود را برعهده دارید.
در جهان همه چیز هست. هم بیماری، نگرانی، استرس و هم سلامتی، تندرستی، حال خوب. هم فقر هست هم ثروت، هم جنگ هست هم صلح، هم زشتی هست هم زیبایی. شما کدام را می‌پسندید و دوست دارید در زندگی آن را تجربه‌اش کنید؟
این وسط، شمایید که مهم هستید و ارزشمندید و نقش تعیین‌کننده‌ای را در این ماجرا بازی می‌کنید. در جهانی که همه چیزی درونش پیدا می‌شود این وظیفه شماست که بگردید و آن چیزی را جستجو کنید، به دنبالش باشید و اخبار مربوط به آن را پیگیری کنید که واقعاً می‌خواهید داشته باشید و در زندگی‌تان تجربه‌اش کنید.
در واقع ذهن ناخودآگاه ما مثل زمینی است که فرقی برایش نمی‌کند چه چیزی درونش می‌کارید. هم می‌توانید بذر پرتقال درونش بکارید و پرتقال‌هایش را برداشت کنید. هم می‌توانید انگور بکارید و از انگورهایش استفاده کنید. زمین همانی است که بود فرقی نکرده است؛ ولی تفاوت در آن بذری است که درون این خاک می‌کارید.


بذرت را بادقت انتخاب کن


پس از برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاه خودتان چه میوه‌ای را می‌خواهید برداشت کنید؟ بذر همان میوه را درون زمین ذهنتان بکارید.
اگر شادی و شور و نشاط می‌خواهید در پی آن باشید. می‌بینید که چه حیرت‌انگیز پس از مدتی شادی و نشاط دورتادور شما را همچون خوشه‌های انگوری که در زمینتان می‌کارید فرامی‌گیرند و شما را غرق لذت می‌کنند.
اگر هم درون آن کاکتوس بکارید پس از مدتی چنان آنجا پر از خار می‌شود که نمی‌توانید آنجا راه بروید. مدام خارها دست و پایتان را زخمی می‌کنند. خودتان هستید که دراین‌بین مشخص می‌کنید که در زمین ذهنتان چه چیزی بکارید.
صدالبته می‌توانید در زمین ذهنتان چیزی نکارید؛ ولی با این کار به دیگران اجازه داده‌اید درون زمین ذهنتان چیزهای دیگری بکارند. زمین ذهنتان نمی‌تواند خالی بماند. اگر تخم آن میوه و محصولی را که می‌خواهید درونش نکارید، بقیه این کار را برایتان انجام می‌دهند .

معلوم نیست این بذری که دیگران درونتان می‌کارند به نفع شماست یا به ضرر شما؟ شما را به خواسته‌هایتان نزدیک‌تر می‌کند یا کیلومترها از خواسته‌هایتان شما را دور می‌کند؟
حال وقتی تصمیم می‌گیرید خودتان این کار را انجام دهید و مثلاً: تخم پرتقال را درون زمینتان می‌کارید نباید همه جریان آب را با بی‌احتیاطی تمام و از سر ناآگاهی درون زمین رها کنید و بگذارید آب با فشار تمام درون زمین جاری شود و هر چه را کاشته‌اید از بین ببرد.
بایستی با حفر کانال‌ها و استفاده از تمهیدات خاصی مثل آبیاری بارانی و قطره‌ای به شکل کنترل‌شده‌تری از این آب حیات‌بخش برای رشد بذرهای درونتان بهره ببرید.


نتیجه‌گیری


می‌بینیم که برای دریافت نتایج دلخواه خود در زندگی نیاز داریم که توجه خود را به شکلی آگاهانه به مواردی دهیم که دوست داریم در زندگی‌مان تجربه‌اش کنیم.


به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت