توجه به نکات مثبت در زندگی

ما انسانها موجوداتی مختار و صاحب اراده و اختیار خلق شده ایم تا هر جوری که می خواهیم در این دنیا زندگی کنیم و این ما هستیم که می توانیم توجه مان را به نکات مثبت در زندگی و زیبایی ها معطوف کنیم یا موارد منفی و نازیبا را بر نگاهمان مسلط کنیم.

نگرش خود را به پدیده ها انتخاب کنیم

پدیده های موجود در جهان هستی که به چشممان می آید را می توانیم با نگاه ها و نگرش های مختلفی ببینیم . هم می توانیم به جنبه مثبت و مفید پدیده ها توجه کنیم و با حال خوبی که از توجه به نکات مثبت در زندگی  بدست می آوریم موارد مثبت و دلخواه را به زندگیمان سرازیر کنیم

 و هم می توانیم به جنبه منفی وقایع و پدیده های دنیای اطرافمان بنگریم و کمبودها و ناخواسته ها و بدبختی ها و نارسایی های بیشتری را به زندگی خودمان هدایت کنیم.

انتخاب با ماست که کدام عینک را بر روی چشمان بزنیم و با چه دیدی به این مساله نظاره گر باشیم.

بطور مثال در یک رابطه زناشویی می توانیم با توجه بر نکات مثبت طرف مقابلمان و تعریف بجا از او به تحکیم رابطه و تقویت مهر و محبت بینمان همت ورزیم و زیبایی های بیشتری را به عرصه زندگیمان وارد کنیم و از بیشترین نکات مثبت در زندگی خودمان بهره مند گردیم

و همچنین می توانیم با توجه بر موارد منفی طرف مقابل غر زدنهای بیشتر و تنش و اصطکاک مضاعفی را بر زندگی خود تحمیل کنیم و زندگی را از این که هست غیرقابل تحمل تر کنیم.

باز هم انتخاب در دست خودمان است که کدام روش را انتخاب کنیم  مثبت بینی یا منفی نگری

وقتی که ما دید مثبتی به پدیده های جهان اطرافمان داشته باشیم می توانیم برای مسائل و مشکلاتمان راه حل های خوبی پیدا کنیم چرا که زمانی راه حل را می یابیم که حالمان خوب باشد و آرامش داشته باشیم.

ادیسون می توانست با هزاران آزمایش ناموفقی که برای روشن کردن لامپ داشت نا امید شود ولی نگرش مثبت و توجه به نکات مثبت در زندگی به او نشان داد که هزاران راه برای روشن نکردن لامپ را یافته و همین دید و نگرش به همراه ایمان و پشتکار کمکش کرد تا بالاخره موفق به روشن کردن لامپ گردد.

 یا سرهنگ ساندرز که با وجود سن بالا و رکودی که در کافه اش حاکم شده بود با توجه به نکات مثبت در زندگی خودش توانست راه حل و کلید مشکلاتش را پیدا کند و به یاد آورد که او دستور طبخ مخصوصی را برای تهیه مرغ دارد که با فروش آن می توانست به موفقیت دست یابد و همین مساله شروعی بود بر تولد برند کی اف سی یا همان مرغ کنتاکی که ثروت و شهرت و موفقیت عظیمی را نصیب ساندرز کرد.

می بینیم که توجه به نکات مثبت در زندگی چه کلیدهای طلایی را می تواند به دست ما بدهد تا از طریق آنها بتوانیم درهای برکت و نعمت خداوند را بر روی خود بگشاییم.

موانع توجه بر نکات مثبت

در این مسیر موانعی هم وجود دارد که ممکن است نگذارد ما به جنبه مثبت پدیده ها و نکات مثبت در زندگی  توجه کنیم.

دیدن بیش از حد خبرهای نگران کننده , خبرها و پیام و تصاویر جنگها و حوادث و بلایای طبیعی و فجایع غیر مترقبه  و بسیاری از موارد نازیبا و نادلخواه می تواند مانع توجه و تمرکز ما بر زیبایی های زندگی شود .

وقت گذرانی بی هدف در شبکه های اینستاگرام و فیس بوک و …… و دیدن ویدیوهایی که همه اش راجع به بدبختی ها و مشکلات و موارد نادلخواه و نازیبا حرف می زنند می تواند کانون توجه ما را تحت تاثیر خود قرار داده و حال ما را بد کند که نتیجه اش طبق قانون , تجربه اتفاقات ناجالب است.

صحبت کردن و غرغر کردنهای بی نتیجه از مشکلات و صحبت کردن راجع به ناخواسته ها به بهانه درد دل و هر بهانه دیگری می تواند ناخواسته های بیشتری را در زندگیمان باعث شود.

 فواید داشتن نگرش مثبت

با دیده مثبت بین و با تمرکز بر نکات مثبت در زندگی می توانیم زیبایی های زندگیمان را ببینیم ,زیبایی های فرزندانمان را با وجود همه شیطنتهایشان ببینیم , نکات مثبت درون همسرمان را ببینیم و آنها را ارج نهیم , خوبی های پدر و مادر و برادر و خواهرمان را ببینیم و از آنها سپاسگذاری کنیم و عشق و علاقه خود را به آنها ابراز کنیم .

با نگرش مثبت و معطوف کردن کانون توجهمان روی نکات مثبت در زندگی می توانیم بجای موانع ,منابع را کشف کنیم .قابلیت ها و توانایی ها و پتانسیلهای درونی خودمان را پیدا کنیم و آنها را به بهترین شکل بروز دهیم.

با نگرش مثبت می توانیم از موانع پله بسازیم و از مشکلات فرصت بسازیم برای موفقیت و خوشبختی بیشتر.

از شما عزیزان می خواهم تا هرچه بیشتر به جنبه مثبت زندگی خود توجه کرده و در این مسیر با ما همراه باشید تا شاهد زیبایی های هرچه بیشتر و متنوع تر باشیم.

ویدیوی توجه به نکات مثبت در زندگی با کیفیت HD

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

1 دیدگاه برای “توجه به نکات مثبت در زندگی

 1. safora88 گفته:

  سلام به شما وخدا قوت
  خیلی خوشحال و خرسندم که با سایت بی نظیر شما اشنا شدم.
  به شما بسیارتبریک میگویم بابت این مطالب ناب و خالص و مفید که با ما به اشتراک میگذارید.
  من از این ویدیو بسیار لذت بردم.
  کاملا با مثبت اندیشی در زندگی موافقم.
  وامیدوارم با تمرین بیشتر روی خودم بتوانم ان را در هر شرایطی که باشم عملی کنم و حال بهتری را در زندگیم تجربه کنم.
  بسیار از شما سپاسگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت