سریال روی موج زیبایی ها- قسمت دوم: الماسی در دل کویر

به دنبال زیبایی ها می رویم تا بتوانیم با نگاهی ورزیده تر زیبایی ها و نعمتهای بیشتری را به زندگی خود دعوت کنیم و زیبایی در نگاه را بار دیگر تمرین کنیم . بر روی موج زیبایی ها سوار شدیم و این بار این موج ما را بسوی زیبایی دیگری هدایت کرد الماسی که در صندوق جواهرات کویر درخششی خیره کننده داشت.و چشم هر زیبابینی را مجذوب خود می کرد.

زیبایی با ما سخن می گوید

این خانه برای ما درسها و حرفهای بسیاری برای گفتن داشت و چه زیبا و عمیق و هنرمندانه این مفاهیم را بما نشان می داد .

زیبایی های این خانه از ثروتمندی صاحبخانه اش حکایت داشت , ثروتی که خلق این همه زیبایی را در این نقطه از زمین ممکن ساخته بود ,ثروتی که با وجود نبودن صاحبش هنوز در قالب ظرافتهایی که به خلقشان یاری رسانده همچون نگینی شگفت انگیز به زیبایی هر چه تمام تر می درخشید.

زیبایی در نگاه , چشمان ما را نوازش می داد . ثروتی که بما نشان می دهد که می شود در این جهان هم زیبایی خلق کرد و این زیبایی را به دیدگان همه پیشکش کرد.

زیبایی در نگاه خودمان برایمان نمایان ساخت  که زیبایی این خانه از نعمت و برکت ثروتی که خداوند بر این خانه ارزانی داشته بود سخن می گفت که افراد زیادی را گرد هم جمع می کرد.

ساخت این همه زیبایی از دستهای هنرمندان زیادی از معما رو بنا و شیشه بر و گچکار و نجارهایی حکایت می کرد که برکت این ثروت علاوه بر اینکه به آنها نوایی رسانده بود زیبایی های ساخته دست آنها را جاودانه کرده بود .

زیبایی در نگاه  ما برایمان روشن کرد که زیباییهای خانه خبر از هزینه فراوانی برای ساخت این همه شکوه و زیبایی انجام گرفته می دهد و بما می گوید که برای موفق شدن می بایست هزینه و بهای موفقیت را پرداخت کرد.

این هزینه و پرداخت بها هم می تواند مالی باشد هم صرف انرژی باشد هم صرف زمانمان باشد و هم حرکت کردن و پیش رفتن ئر مسیر خواسته هایمان باشد .

این خانه زیبا که لقب عروس به واقع برازنده اوست  و زیبایی در نگاه  ما را به کشف های جالبی از این بنا رساند همچنین بما یادآور میشود که همه این زیبایی ها یک شبه بوجود نیامده و ده سال تمام زمان برده و زحمات فراوان کشیده شده تا این همه شگفتی خلق شود و چشم زیبابین ما را مسحور خود کند.

این همه زیبایی یکجا بما می گوید که موفقیت شانسی نیست و یک شبه بدست نمی آید بلکه باید زمان صرف شود و تکامل ما طی شود تا موفقیت و پیروزی را بتوانیم با تمام وجودمان لمس کنیم . باید قدم برداریم عزم خود را جزم کنیم و با قدمهای استوار به جلو حرکت کنیم .

زیبایی در نگاه گچبریهای بدیع  و پنج دری های شگفت انگیز با آن طرح های چوبی بی نظیر که شیشه های رنگارنگ را در بر خود گرفته بودند را نشانمان می داد و چشمنوازی این خانه بما می گفت که در کنار هم بودن این جزئیات و ریزه کاری ها در کنار هم است که زیبایی این خانه را می سازد و بما یادآور میشود که موفقیت حاصل برداشتن قدم های درست است و هر قدم برای خود اهمیت ویژه ای دارد .

دیدن این بنای باشکوه با این همه زیبایی و صحبت کردن راجع به این زیبایی ها  و تمرین زیبایی در نگاه و توجه هر چه بیشتر کانون توجه مان به این ظرافتها بجای صحبت کردن راجع به گرانی و نوسانات دلار و بدهکاری ها و اتفاقات ناخواسته دیگر  بما کمک می کند تا  بتوانیم زیبایی های بیشتری را به زندگی خود دعوت کنیم .

تمرکز و توجه بر زیبایی ها باعث میشود که سریال پدیده های زیبا و  زیبایی های زندگیمان همچنان ادامه دار باشد و زیبایی های بیشتری را وارد تجربه زندگیمان کنیم .

 

کتابی که خواندنش باعث شروع یک زندگی تازه می شود.

کتاب دانش خلق خواسته‌ها
تومان40,000تومان67,500
امتیاز 5.00 از 5

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت