نقش تمرکز در کنترل کانون توجه

بنام خداوند بخشنده مهربان

در جهانی که ما اساس و پایه اتفاقات و شرایطی را که در آن تجربه می کنیم از فرکانسها و باورها و کانون توجه ما سرچشمه می گیرد و همه چیز به این مساله بسیار خطیر و مهم ختم میشود که به آن چیزی که توجه می کنیم و نحوه تمرکز در کنترل کانون توجه مان آن را به شکل باورنکردنی به زندگیمان جذب می کنیم , زمانی که به این مساله واقف می شویم به اهمیت نقش تمرکز در کنترل کانون توجه مان بیشتر و بیشتر پی می بریم
سالها پیش کتابی را در خصوص کنترل ذهن و مدیتیشن خواندم که در مورد کنترل ذهن و راههای تسلط و اثر تمرکز در کنترل توجه هر چه بیشتر بر آن صحبت می کرد. ذهن ما همچون اسب چموشی است که نمی گذارد افسار و دهنه بر پوزه اش بزنیم و می خواهد بتازد و به جاییکه دلش خواست و اغلب به بیراهه ها ما را ببرد و اگر ما آگاهانه گردنش را نگیریم و بر پوزه اش افسار نبندیم و آنرا کنترل نکنیم با این اسب چموش و وحشی معلوم نیست که از کجاها سر در بیاوریم و چه بلاهایی به سرمان بیاید.
اینجاست که به اهمیت کنترل کانون توجه بیشتر پی برده و اهمیت و تاثیر آنرا در زندگیمان هر چه بیشتر و بهتر درک می کنیم.

موانع توجه ما به زیبایی ها

نکته جالب توجه اینجاست وقتی که ما تصمیم به کنترل کانون توجه خودمان می گیریم همه چیز به تقابل و مقابله با تمرکز در کنترل کانون توجه ما بر خواسته ها و زیبایی ها بر می آید.انگار شرایط می خواهد نگذارد که ما بر روی خواسته ها و زیبایی ها تمرکز کرده و کانون توجه خودمان را بیشتر بر روی آنها بگذاریم.

در این شرایط می بینیم تلفن زنگ می زند, ممکن است بچه ها غر بزنند, اخبار نامناسب از تلویزیون و رادیو و دیگر رسانه ها شنیده میشود, ذهنمان شروع به وراجی و غرولند کردن می کند و شروع به تولید افکاری می کند که چقدر اوضاع بد است و چقدر شرایط غیر قابل تحمل است و اطراف ما پر از مسائل و اتفاقات ناخواسته و بد است و زندگی چقدر سخت است و ……. از این جور غر زدنهای بی پایان که اگر جلویش را نگیریم بیچاره مان می کند

در برابر موانع توجه مثل سیب زمینی باشیم

در این شرایط من اصطلاحی را ساخته ام تحت عنوان اینکه سیب زمینی باشیم. حتما دیده اید که به افرادی که خیلی بی خیال و خونسرد و به ظاهر بی احساس هستند می گویند فلانی مثل سیب زمینی است.
من از این اصطلاح به شکلی استفاده می کنم که برای حل این مساله به کمک من بیاید.

حال که می بینیم وقتی می خواهیم به کنترل کانون توجه خودمان تمرکز کنیم و بر روی خواسته ها و زیبایی هایی که در جهان پیرامون خودمان دارند اتفاق می افتند هرچه بیشتر و بیشتر توجه و تمرکز کنیم , در ابتدا می بینیم که انگار جریانی دارد به وقوع می پیوندد که نمی خواهد بگذارد ما بر روی آنچه زیباست و خواسته ماست توجه کنیم و گویی همه چیز می خواهد به تقابل با تمرکز بر کنترل کانون توجه ما برخیزد و اینجاست که سیب زمینی بودن و در واقع همچون سیب زمینی بودن در برابر افکار منفی و ناخواسته ها ست که به یاری ما می آید و به ما کمک می کند که بتوانیم هرچه بهتر کانون توجه مان را کنترل کرده و تمرکز بر کنترل کانون توجه بیشتری داشته باشیم .

این سیب زمینی بودن که به معنی بی تفاوت بودن و بی قضاوت بودن و نپرداختن به موانعی است که در تقابل و علیه کنترل کانون توجه ما برمی خیزد , باعث میشود که تمام این موانعی که علیه توجه کردن ما بلند شده اند در برابرما خلع سلاح شده و همچون فیلم نامفهومی از جلوی دیدگانمان رد شوند و بروند و این در حالیست که چشمان تیزبین ما در آنسوی این فیلمی که آگاهانه برای خودمان نامفهومش ساخته ایم در حال شکار زیبایی ها و تمرکز و توجه بر خواسته هاست و همچنین شکرگذاری از خداوند بخاطر آفریدن و خلق این زیبایی ها بر میزان قدرت فرکانس ما افزوده و باعث میشود تمرکز بر کنترل کانون توجه قویتر و ثمربخش تری را در توجه بر خواسته ها داشته باشیم .

جالب اینجاست که این فیلم سیاه رنگ نامفهوم کم کم در برابر دیدگان ما رنگ باخته و محو میشود و این زیبایی هاست که می ماند . با تمرکز بر کنترل کانون توجه مان و توجه هر چه بیشتر بر روی زیبایی ها و خواسته های زندگیمان موفقیتها و زیبایی ها و خواسته های متنوع تر و دلپذیرتری را به تجربه خودمان از زندگی دعوت می کنیم و از مواهب آن به زیباترین شکل بهره می بریم.

در واقع این روش بما کمک می کند تا بتوانیم با تمرکز بر کنترل کانون توجه هر چه بیشتر در حال خوب و در توجه و تمرکز عمیق تری بر روی زیبایی ها و نکات مثبتی که در اطرافمان در حال وقوع است باشیم و به همراه شکرگذاری و سپاسگذاری بیشتری که می کنیم , مزرعه و زمین زندگیمان را پر کنیم از اتفاقات و پدیده های قشنگ و زیبا و چشم نواز و دوست داشتنی و خواستنی.

از شما دوستان عزیز میخواهم که از تجربیاتتان در خصوص توجه بر زیبا یی های اطرافتان و نحوه برخورد با موانعی که به مقابله با کنترل کانون توجه تان برمی خیزند برایمان بیشتر بگویید تا همگی در این مسیر بتوانیم بهتر رشد کرده و از این جاده سراسر هیجان زندگی بیشتر لذت ببریم.

دانلود ویدیوی نقش تمرکز در کنترل کانون توجه

کتابی که خواندنش باعث شروع یک زندگی تازه می شود.

کتاب دانش خلق خواسته‌ها
تومان40,000تومان67,500
امتیاز 5.00 از 5

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

5 دیدگاه برای “نقش تمرکز در کنترل کانون توجه

  1. dizi izle گفته:

    You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be actually something that I think I would never understand. It seems too complicated and extremely broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it! Annelise Werner Isleana

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت