دقیقاً چه می خواهی؟

به نام خداوند هدایتگر


یکی از مواردی که به افراد در رسیدن به اهدافشان کمک بسیاری می‌کند این است که به ذهن خود کمک کنند تا بهتر بتواند هدف را ببیند. زمانی که بتوانند هدف خود را بهتر تشخیص دهند بیشتر می‌توانند از مسیر رسیدن به خواسته لذت ببرند چون می‌دانند چه می‌خواهند.


وضوح در کسب‌وکار


افراد زیادی هستند که به دلیل اینکه دقیقاً نمی‌دانند چه کاری را دوست دارند و مایل به انجامش هستند اصلاً دست به هیچ کاری نمی‌زنند و همیشه بلاتکلیف هستند.
تا زمانی که برای خودتان دقیقاً مشخص نکنید که چه می‌خواهید نمی‌توانید انتظار داشته باشید که به نقطه دلخواه خود برسید چرا که اصلاً چنین نقطه‌ای را تعیین نکرده‌اید که بخواهید به آن برسید.


وضوح در درخواست


وقتی از خداوند درخواستی داریم و می‌خواهیم ما را به سمت هدفمان هدایت کند لازم است این هدف برای خودمان واضح باشد تا آن را از خداوند بخواهیم.
نمونه‌ای از این وضوح را می‌توان در سوره حمد مشاهده کرد که در آن می‌گوییم که ما را به راه راست هدایت کن و در ادامه می‌گوییم راه کسانی که به آنها نعمت داده‌ای و نه گمراهان.
به نظر می‌رسد خداوند در این آیه می‌خواهد به ما نشان دهد تا خواسته‌های خود را واضح‌تر کنیم تا راحت‌تر به آنها برسیم.


وضوح در روابط


بعضی افراد هستند که از روابط خودشان رضایت ندارند؛ ولی وقتی پای حرفشان می‌نشینید می‌فهمید که خودشان هم نمی‌دانند از روابطشان چه می‌خواهند!
به‌عبارت‌دیگر نمی‌دانند روابط خوبی که به دنبالش هستند چه نوع رابطه‌ای است و چون برای خودشان مشخص نکرده‌اند در نوعی سرگردانی به سر می‌برند.


سخن آخر


اگر می‌خواهید زندگی لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید لازم است برای خواسته‌هایی که دارید به‌وضوح برسید تا راحت‌تر و با سرعت بیشتری به آنها دست یابید. چرا که هیچ‌چیز برای ذهن ما بدتر از بلاتکلیفی و در توهم به‌سربردن نیست.
با واضح کردن خواسته‌هایتان مسیر هم برای شما روشن‌تر می‌شود و همین به شما کمک می‌کند از مسیر زندگی بیشتر لذت ببرید چون می‌دانید چه می‌خواهید و دارید به سمت آن حرکت می‌کنید.

کتابی که خواندنش باعث شروع یک زندگی تازه می شود.

کتاب دانش خلق خواسته‌ها
تومان40,000تومان67,500
امتیاز 5.00 از 5

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت