چرا بایدروی خودمان کار کنیم؟

به نام خداوند بخشنده مهربان

لزوم کار کردن روی ذهن خود

سلام دوستان عزیزم امیدوارم سالم و سلامت باشید

زمانی که از سالها پیش کار کردن روی خود را شروع کردم همیشه این سوال در ذهنم بود که چرا باید روی خودم کار کنم؟ چطور این کار را انجام دهم؟ و چه دلیلی دارد که این کار را به شکل مستمر و پیوسته انجام دهم؟

قبل از هر چیزی نیاز داشتم که راجع به ذهنم و کارکرد آن بیشتر بیاموزم و یاد بگیرم که این ذهن چیست و چطور کار می کند؟

وقتی که به مباحث مربوط به ذهن و علوم ذهنی وارد شدم و شروع به مطالعه درون آنها کردم کم کم فهمیدم که چرا می گویند که همه چیز ذهن است و کنترل کردنش و چرا می گویند که:

ای برادر تو همه اندیشه ای/مابقی خود استخوان و ریشه ای

حال که همه چیز ذهن است و کنترل کردن و پرورش آن به طوری که گفته شده که ما تماما ذهن هستیم،لازم است این ذهن را کنترل کرد و روی آن کار کرد و به عبارت دیگر روی خودمان کار کنیم.

قانون جذب و ذهن

با قانونی آشنا شدم که بر همه کائنات از جمله خود من تاثیرگذار بود و آن قدر ملموس وجودش را حس می کردم که به محض آگاه شدن از وجودش به راحتی آن را پذیرفتم.

وجود آن را همیشه و در همه حال احساس می کردم . حس می کردم چیزی وجود دارد که مرکز کانون توجه مرا به سمت من جذب می کند و کشش و جاذبه آن را احساس می کردم ولی نه اسمش را می دانستم و نه می دانستم که چنین قانونی ممکن است وجود داشته باشد.

همین مسئله لزوم کار کردن روی خود را هر چه بیشتر نشان می داد.

اوائل گمان می کردم که این قانون تازه کشف شده و بعد از پخش فیلم راز(داندابرن)مردم به وجود این قانون پی برده اند. وقتی کمی بیشتر در باب این قانون جستجو کردم دیدم در بسیاری از کتاب های قدیمی ردپایی از این قانون وجود دارد. حکما و دانشمندانی چون انیشتین،گراهام بل،مولانا،عطار و… راجع به آن بسیار صحبت کرده اند.

کانون توجه

حرف حساب قانون جذب فقط یک چیز است.

 احساس خوب = اتفاقات خوب

عملکرد قانون جذب که به کانون توجه ما و کنترل کردن آن اشاره دارد قانونی است که به راحتی از  یادمان می رود چرا که ما در طول شبانه روز در معرض بمبارانی از داده ها و اطلاعات مفید و غیرمفیدی هستیم که از محیط اطرافمان دریافت می کنیم.

کانون توجه ما امثال آنچه را که رویشان متمرکز می شویم وارد زندگیمان می کند. حال اگر آنچه که درحال توجه مستمر به آن هستیم مفید باشد و زندگیمان را در جهت خواسته هایمان پیش ببرد، در واقع در حال جذب کردن امثال و نمونه ها و معادل های آن به زندگی خودمان هستیم.

نشانه بارز توجه به مواردی که آنها را دوست داریم چیزی نیست بجز احساس خوب. به عبارت دیگر مادامی که احساس ما خوب باشد به این معناست که در حال توجه به مواردی هستیم که دوست داریم وارد زندگی ما شود و آنها را در زندگی تجربه کنیم.

این بود که عاشق کار کردن روی خود و توجه کردن به خواسته ها و موارد لذتبخش و مفیدی شدم که دوست داشتم در زندگیم آنها را تجربه کنم و داشته باشم.

 دلیل تکرار کردن مداوم

دلیل اینکه این همه در حال تکرار و تکرار مداوم این قانون و توضیح دادن آن هم برای شما و هم برای خودم به شکل های گوناگون و از  زوایای مختلف هستم ،تنها یک چیز است.

کارکرد ذهن ما این گونه است و مادامی که خوراک و ورودی های خوب به آن بدهی،او هم متقابلا ایده های خوب، حال خوب،زندگی خوب،روابط خوب، وضعیت جسمانی خوب و… را تحویل ما می دهد.

حال به اندازه ای که ما این موارد جدی تر بگیریم و از آنها در زندگی روزمره خود استفاده کنیم بالطبع نتایج پرباری را در زندگی خود تجربه خواهیم کرد و کم کم می بینیم به شکلی کاملا طبیعی و از راه هایی کاملا معمولی خالق زندگی زندگی خود خواهیم بود.

به این شکل می توانیم خالق زندگی خود باشیم و از زندگی خود شاهکاری به تمام معنا خلق کنیم.

نتیجه گیری

برای اینکه بتوانیم از کار کردن روی خود نتیجه بهتری بگیریم و ورودی ها و خوراک مناسبی را به ذهن مان بدهیم و کانون توجه مان را به بهترین شکل ممکن به مواردی بدهیم که زندگیمان را بسوی موارد دلخواه بیشتری بدهد. از آنجائی که من تمام تلاشم را برای توجه به موارد زندگی بخش و تاثیرگذار بر موفقیت می کنم.

 با تماشای بخش رازهای موفقیت در سایت می توانید کانون توجه خود را به موارد زندگی بخش متمرکز کنید. در صورتی که عزم جزمی دارید و می خواهید در زندگی خود تغییرات اساسی ایجاد کنید شروع کردن با محصول آگاهی نجاتبخش-قسمت اول که به صورت صوتی تهیه شده و شامل تمرینات عملی و کاربردی در زندگیست به شما پیشنهاد می دهم.

امیدوارم توانسته باشم لزوم کار کردن روی خود را به خوبی برای شما عزیزان روشن کرده باشم.  

در پناه حق سالم سلامت باشید

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت