ایجاد حال خوب هنر است

به نام خدا


حال خوب یعنی چه وقتی اوضاع زندگی آن‌جوری که می‌خواهیم پیش نمی‌رود و اصولاً چه نیازی است که حال خوب داشته باشیم؟ و سؤال دیگری که ممکن است برای شما هم پیش‌آمده باشد این است که چرا این‌قدر من دارم از داشتن حال خوب برای شما حرف می‌زنم.
حال خوب چگونه حالی است که با داشتن و تجربه کردنش این‌همه می‌توانیم بازخوردهای متفاوت‌تری از جهان بگیریم به نسبت زمان‌هایی که حال خوبی نداریم.
می‌خواهم از تجارب خودم برایتان بگویم و به شما نشان بدهم که حال خوب یعنی چه و چرا باید رسیدن به حال و احساس خوب برایمان اهمیت داشته باشد.


حال خوب به چه حال و احوالی گفته می‌شود؟


حال خوب احساسی است که به ما نشان می‌دهد که همه‌چیز خوب است و رو به بهتر و بهتر شدن درحرکت است. حال خوب را بیشتر اوقات در زمان‌هایی داریم که مشغول کار موردعلاقه خود و غرق در آن هستیم، در آن حال و هوا گذر زمان را هم متوجه نمی‌شویم.
حال خوب را بیشتر در زمان‌هایی داریم که کمترین بگومگوهای درونی را با خود داریم و انگار که هیچ مشکلی در این عالم وجود ندارد.
حال خوب یعنی چه؟ یعنی زمان‌های بیشتری با خودمان دوست باشیم و خود را به خاطر هر آنچه هستیم از صمیم قلب دوست بداریم.
حال خوب حالی است که شورونشاط با آن همراه است و دلمان می‌خواهد که هیچ‌وقت تمام نشود و همیشه در آن احوال باقی بمانیم.
وقتی‌که سعی می‌کنیم در لحظه حال زندگی کنیم و از تجربه کردن تک‌تک ثانیه‌های زندگی غافل نشویم و با تمام عمق وجودمان این لحظه‌ای را که هم‌اکنون در درون آن هستیم درک کنیم، حالمان خوب می‌شود.
چون نه در ناکامی‌های گذشته وقتمان را تلف می‌کنیم و نه در ترس‌های آینده فرومی‌رویم و جرئت و جسارت زندگی و تجربه کردن را از خود می‌گیریم.

حال و احساس خوب به چه کاری می‌آید؟


حال خوب زمانی کارایی خودش را نشان می‌دهد که برای مثال دارید کار مهمی را انجام می‌دهید و برای شما اهمیت دارد که این کار را به‌درستی و بهترین شکل ممکن انجام دهید.
شاید در حال نوشتن کتابی هستید یا اینکه دارید دستگیره درب اتاقتان را درست می‌کنید ممکن است هم در حال مرتب کردن میز کارتان باشید.
در تمام این کارها وقتی‌که حال شما خوب باشد کارایی بهتری خواهید داشت،ایده‌های بهتری به ذهنتان می‌رسد تا آن کارها را به‌درستی و به بهترین صورت ممکن انجام دهید.
ممکن است ایده‌های نابی برای زیباتر کردن کتابتان به ذهن شما برسد یا به چیدمان بهتر و کاربردی‌تری برای قرارگیری وسایل روی میز کارتان دست‌یابید یا اینکه دستگیره اتاقتان را از روش آسان‌تر و بهینه‌تری تعمیر یا تعویض می‌کنید.
در کل در پاسخ به اینکه حال خوب یعنی چه؟ باید بگویم با داشتن حال خوب زندگی برای شما راحت‌تر می‌گذرد و مادامی‌که بتوانید حال خوبی را برای خودتان بسازید یا حال خوبتان را حفظ کنید،زیبایی‌های بیشتری از زندگی را خواهید دید.
من خودم به‌کرات داشتن یا نداشتن حال خوب را امتحان کرده‌ام. زمان‌هایی که نتوانسته‌ام حال خوبی داشته باشم گویی افسار زندگی در حال خارج شدن از دستانم بوده است و اتفاقات ناخواسته و نازیبا یکی پس از دیگری برایم پیش می‌آمد.
به نسبت اینکه چه مدت‌زمانی این حال بد من ادامه می‌کرد، این احساس بد خودش را در جنبه‌های مختلفی از زندگی‌ام نظیر روابطم با همسر و فرزندانم، کیفیت کارهایم، دردهایی در بعضی نقاط بدنم و گره خوردن کارها و… نشان می‌داد و به‌سرعت در حال تکثیر و رشد بود و اگر جلویش را نمی‌گرفتم اوضاع را بدتر هم می‌کرد آن زمان بود که می‌فهمیدم حال خوب یعنی چه.
درواقع داشتن حال خوب یک ضرورت است و زمانی که من نمی‌توانستم حال خوبی داشته باشم به چشم خود می‌دیدم که زندگی‌ام در حال خارج شدن از ریل و مسیر درستش بود ولی من این‌قدر روی خودم کار کرده‌ام که بتوانم این زنگ خطرها را به‌سرعت تشخیص دهم و نگذارم اوضاع بدتر شود.


نتیجه‌گیری


داشتن حال خوب و حفظ کردن آن یکی از مهم‌ترین کارهایی است که در زندگی باید آن را انجام دهیم تا زندگی‌مان روال طبیعی خودش را بتواند طی کند و ما را به خواسته‌هایمان هر چه بیشتر نزدیک و نزدیک‌تر کند و اقدامات و قدم‌هایی را که در زندگی برمی‌داریم اثرگذارتر و قوی‌تر کند.

در این زمان است که می‌فهمیم حال خوب یعنی چه و چرا باید احساس خوب را همیشه و در بیشتر اوقات بتوانیم در درونمان داشته باشیم. برای اینکه بتوانید قدم‌های جدی‌تر برای ایجاد حال خوب در درونتان بردارید آگاهی‌های دوره شگفت‌انگیز شادی می‌تواند شما را در این مسیر راهنمایی کرده و همراه خوبی برای شما در این مسیر هیجان‌انگیز باشد.
امیدوارم که به اهمیت حال خوب برای پیشبرد خواسته‌هایتان در زندگی پی برده باشید و این مطالب برای شما مفید بوده باشد.
تا قسمت‌های بعدی شما را به خدای یکتا می‌سپارم.
در پناه خدا سالم و سلامت باشید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت