کانون توجه تو و روابط تو

به نام خدا


کانون توجه ما می‌تواند روابط زندگی ما را تغییر کند به‌شرط اینکه خوراک مناسبی را مرتباً به او برسانیم.
کانون توجه و رابطه‌هایی که تجربه می‌کنیم خیلی می‌توانند در زندگی ما خودشان را نشان دهند و همه اینها به این برمی‌گردد که چه نوع روابطی را مدام رصد می‌کنیم.


خوراک نیروگاه


این موتور جستجوی زیبائی‌ها و روابط دلخواه مثل هر موتور دیگری برای کارکردن نیاز به سوخت و انرژی دارد که بتواند به‌خوبی کارش را انجام دهد و یک زندگی سرشار از رابطه‌های دوست‌داشتنی را برایمان به ارمغان بیاورد.
احساس نشاط و سرزندگی بیشتری را به ما هدیه کند و آن سوخت و انرژی در واقع کنترل همیشگی کانون توجه ماست که باید همیشه این کنترل‌کردن‌ها وجود داشته باشد تا نتیجه آن دائمی و مستمر باشد.
همچون نیروگاهی که برق تولید می‌کند و آن را به نقاط مختلفی از کشور می‌فرستد و به ما کمک می‌کند بتوانیم خانه خود را روشن کنیم و از تلویزیون و یخچال و تمام مواهب یک زندگی استفاده کنیم.
فرض کنید این نیروگاه همیشه کار نکند و بعضی وقت‌ها کلاً تعطیل باشد آن‌وقت ببینید چه مشکلاتی برای ما به وجود می‌آید.
علاوه بر اینکه جریان زندگی شخصی ما را مختل می‌کند ممکن است کارکرد خیلی مراکز دیگر مثل بانک‌ها و بیمارستان‌ها و ادارات و غیره را هم با مشکل روبرو کند.
به همین دلیل این نیروگاه همیشه در حال کار تولید برق است و اگر دچار مشکلی هم شود فقط قسمت‌های آسیب‌دیده از مدار خارج شده و باقی بخش‌ها همچنان سرگرم کارند.
اگر هم ناچار به تعطیلی کامل شد نیروگاه دیگری جایگزین او می‌گردد تا روند برق‌رسانی به بهترین شکل به‌صورت پیوسته تداوم داشته باشد.
کانون توجه و رابطه ما هم چنین حالتی را دارند و لازم است مرکز توجه ما مثل همین نیروگاه به شکل دائمی به دنبال روابط خوب و دلخواه زیبا باشد.
اگر واقعاً خواهان تجربه چنین روابطی در زندگی خود هستیم، نه اینکه بعضی وقت‌ها کانون توجه خود را کنترل کنیم و اکثر اوقات هم این اسب چموش را به حال خود بگذاریم تا هر علف هرز و گیاه مضری را بخورد و ما را دچار مشکلات فراوان کند.


روابط موردتوجه


خیلی دوست دارم که به تو دوست عزیز بگویم که تو خارج از آنچه به آن توجه می‌کنی نیستی.
این نابغه‌ای که در مقاله‌های قبل او را به تو نشان دادم همین‌الان که در حال خواندن این مقاله هستی در درون توست و دارد کار خود را بادقت زیادی انجام می‌دهد و هرچه را که به خوردش داده‌ای و به او خورانده‌ای به بهترین شکل ممکن دارد وارد زندگی‌ات می‌کند.
شاید هم درگذشته دیگرانی مثل پدر و مادرت یا دوستانت یا نزدیکانت چیزهای اشتباهی را به تو گفته‌اند مثل‌اینکه هیچ رابطه خوبی نمی‌تواند دوام داشته باشد.
روابط در ابتدا ظاهر خوبی دارند؛ ولی کم‌کم آن روی زشت و واقعی خود را نشان می‌دهند یا رابطه خوب و عاشقانه فقط درون فیلم‌هاست یا هرکس در رابطه‌ای دنبال بهره‌کشی از توست و عاشق بند کیفت است.
این حرف‌ها و امثال آن به خوردت رفته در وجودت ته‌نشین شده و نابغه بیچاره نیز مجبور به خوردن آنها شده چرا که برای او فرقی نمی‌کند که تو این حرف‌ها را آگاهانه پذیرفته‌ای یا ناآگاهانه.
مسئله مهم این است که به‌هرحال پذیرفته‌ای و همین برای او کافی است تا امواجت را خراب کند و موج‌هایی را به جهان مخابره کند که چنین روابط مخدوش و مشکل داری را به زندگی تو وارد کنند.
تو با دیدن آنها و گله و شکایت بیشتر، خودت را عمیق‌تر در این باتلاق فروببری و به غرق‌شدن خودت در این منجلاب دامن بزنی و این است که اگر روابط خوبی داری یا نداری همه‌اش به خودت برمی‌گردد که درون ذهنت چه می‌گذرد و راجع به آن مسئله چه می‌اندیشی.
می‌بینی که با کانون توجه و رابطه‌هایی که تجربه می‌کنی خداوند فرمان ماشین زندگی‌ات را در دستان خودت قرار داده است.

آن را به‌سوی تجربه روابطی خوب و آموزنده و سرشار از رشد و تعالی و پیشرفت و احساس عالی هدایت کنی.
یا اینکه این ماشین را به سمت روابطی که دیگران می‌خواهند از تو سوءاستفاده کنند و روابطی که دوامی ندارد و مملو از احساس یاس و ناکامی است، پیش ببری .؟


سخن آخر


واقعیتی که دیریازود باید آن را بپذیریم این است که توجه ما به هر سمت‌وسویی باشد بازخوردهای فراوانی را از آنچه روی آنها تمرکز کرده‌ایم دریافت خواهیم کرد.
این تمرکزکردن‌ها می‌تواند نتایجشان را در جنبه‌های مختلف زندگی از جمله روابط ما خودشان را نشان دهند.


به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت