چگونه ذهنیت خود را عوض کنیم و روابطمان را متحول کنیم

how-to-change-our-mentality

به نام خدا


افراد زیادی هستند که در زندگی‌شان روابط خوبی را با جهان اطراف برقرار نمی‌کنند. مدیریت روابط انسانی می‌تواند به ما یاد دهد که چگونه روابط مخدوش خود را به روابطی دلخواه‌تر تبدیل کنیم.
چه می‌شد اگر جستجو می‌کردی و دیگرانی را می‌دیدی که مثلاً: ارتباط خیلی خوبی را با فرزندانشان داشتند؟
یا چه می‌شد آدم‌هایی را می‌دیدی که دوستان بسیاری را دارند و ارتباط قشنگ‌تری را با اطرافیان خود برقرار می‌کنند و از زندگی خود بیشتر لذت می‌برند؟
چه می‌شد اگر باور می‌کردی روابط می‌توانند بسیار زیبا و رؤیایی باشند و چقدر حس دلچسب‌تری را با این طرز نگاه‌کردن به زندگی به دست می‌آوردی و زندگی روی زیباترش را به تو نشان می‌داد.
همه چیز به خود ما و طرز نگاهی بستگی دارد که به روابطمان با انسان‌ها داریم و این نگرش و طرز نگاه می‌تواند برایت روابط زیباتر و حس و حال خوش‌تر و یا بالعکس روابط آزرده و مخدوش و حسرت و سرخوردگی بیشتری را به ارمغان آورد.
اینجا هم ما هستیم که باید انتخاب کنیم کدام را انتخاب می‌کنیم و این ذهن قدرتمند ما می‌تواند با زیرکی تمام این کار را برایمان انجام دهد.

کانون توجهت کجاست؟


برای مدیریت روابط انسانی ببین به چه روابطی داری توجه می‌کنی بدان که آن نوع روابط را داری به زندگی‌ات دعوت می‌کنی و این کار را با کانون توجهت داری انجام می‌دهی.
در محل کار همکاری را داری که از برخی رفتارهایش خوشت نمی‌آید؛ مثلاً: آدمی است که می‌خواهد از مسائل زندگی بقیه سر در بیاورد و تو این ویژگی او را دوست نداری و آن‌قدر از این رفتارش بدت می‌آید که همه‌جا راجع به آن با بقیه صحبت می‌کنی و از این رفتار او شاکی هستی و نمی‌دانی چطور از دستش خلاص شوی.
شاید بهتر باشد بجای این‌همه توجه به این خصوصیت منفی‌اش ویژگی‌های مثبت او را ببینی؛ مثلاً: فردی است که هوای دوستانش از جمله خود تو را دارد یا اینکه در کارهایی که داری همیشه کمکت می‌کند و به تو یاری می‌رساند.
کافی است این خصوصیات مثبت او را ببینی و به آنها توجه کنی و از خداوند سپاسگزاری کنی بابت اینکه چنین دوست و همکاری را داری که مثلاً: در کارها کمکت می‌کند و هوایت را دارد.
مسئله جالبی که این وسط اتفاق می‌افتد این است که کم‌کم اخلاق منفی و نادلخواهش را نمی‌بینی، آن اخلاق ممکن است هنوز هم وجود داشته باشند؛ ولی چون تو دیگر به آنها توجه نمی‌کنی از تیررس نگاه تو خارج شده‌اند.
به این صورت می‌توانی ارتباطات زیباتری را در زندگی تجربه کنی و همه اینها را مدیون این ذهن شگفت‌انگیزی هستی که با فرکانس‌های خوبی که به جهان هستی ارسال می‌کند زیبایی‌های بیشتری را در روابطت برایت به ارمغان می‌آورد.
این کار مدیریت روابط انسانی را تو با کنترل ذهنت و در دست‌گرفتن افسار این اسب چموش انجام داده‌ای.
باتوجه‌به آنچه دوست داشته‌ای در زندگی تجربه‌اش کنی، آن را به‌سوی خود و زندگی‌ات دعوت کرده‌ای و از این شگفت‌انگیزتر چه می‌تواند باشد.


زیبایی‌ها را ببین


وقتی تمرکزمان به جنبه‌های زیبای زندگی باشد. به روابط دوست‌داشتنی و زیبایی که می‌توانیم داشته باشیم.
به روابط دلخواهی که در جهان اطراف ما مثلاً: بین پدر و مادرمان یا میان دو نفر از دوستانمان یا شاید هم رابطه‌ای دوست‌داشتنی که در یک فیلم به نمایش درمی‌آید توجه کنیم و روی آن متمرکز شویم.
به آن بیندیشیم و آن را از اعماق وجودمان تحسین کنیم و حتی اگر امکانش وجود داشته باشد به آنهایی که چنین روابط خوبی را دارند به‌خاطرداشتن چنین روابط زیبایی تبریک بگوییم.
به هر شکل ممکنی مرکز توجه خود را بر آن نوع رابطه‌هایی که دوست داریم در زندگی تجربه‌اش کنیم بگذاریم، نگاه زیبابین ما مثل آهنربایی می‌شود که با میدان مغناطیسی که ایجاد می‌کند روابط زیبا و دلخواه بیشتری را به زندگی ما وارد و در معرض دید ما قرار می‌دهد.
مثل یوتیوب که هر چیزی را بیشتر جستجو کنیم آن را بیشتر در معرض دیدمان قرار می‌دهد.
برای مدیریت روابط انسانی، با تمرکز و توجه هرچه بیشتر به روابطی که خواهان تجربه‌شان هستیم کم‌کم ذهن ما می‌فهمد که ما چنین روابطی را دوست داریم و آنها را در معرض دید ما قرار می‌دهد و با فرکانس‌ها و امواجی که از خود ساطع می‌کنیم چنین روابطی را به زندگی دعوت می‌کنیم.


سخن پایانی


برای تجربه روابط دلخواه‌تر در زندگی خود لازم است حواسمان به کانون توجه باشد و بدانیم که چه نوع روابطی را در حال رصدکردن است.
اقدام دیگر ما می‌تواند این باشد که توجه خود را به‌صورت کاملاً آگاهانه روی روابطی بگذاریم که دوست داریم وارد زندگی‌مان شود و تجربه‌شان کنیم.
ذهنیت ما همه کار می‌تواند برای ما انجام دهد و اگر بتوانیم به‌خوبی از آن استفاده کنیم نتایج بزرگی را می‌توانیم در زندگی خود شاهد باشیم.
اگر دوست دارید کنترل بهتری در تجربه روابط دلخواه خود داشته باشید مطالعه کتاب جهانی به وسعت ذهن تو را به شما پیشنهاد می‌کنم تا بتوانید هرچه بهتر کنترل زندگی خود را به دست بگیرید.

امیدوارم که از این آگاهی‌ها بهره کافی را برده باشید.
خوشحال می‌شوم که از نظرات و تجربیات ارزنده شما دراین‌خصوص آگاه شوم. می‌توانید نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌ها که زیر این نوشته قرار دارد بنویسید.
در پناه حق، شاد و برقرار باشید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت