فکر کردن کافی است،خودشناسی را شروع کنید

به نام خدا

شما یک انسان هستید و دارید این متن را می‌خوانید.
چقدر به‌واقع خودتان را می‌شناسید؟
وضعیت خودشناسی شما چگونه است؟
بگذارید این‌طور بگویم، اگر به شما بگویم گران‌قیمت‌ترین وسیله‌ای را که در جهان یافت می‌شود در درونتان کار گذاشته‌شده و اگر بتوانید طرز کارش را بیاموزید آن‌وقت دیگر هیچ کاری برایتان نشد ندارد، آیا دوست داشتید طرز کارش را یاد بگیرید؟
آیا اگر به شما بگویم که چه موجود خارق‌العاده‌ای هستید ولی اگر خودتان را نشناسید این‌همه قابلیت‌هایتان به هیچ دردی نمی‌خورد، بازهم برای شناختن خود هیچ کاری نمی‌کنید؟
می‌خواهم برایتان بگویم خودشناسی چیست و چرا لازم است تا خودمان را بیشتر و بهتر بشناسیم.


چرا باید به خودشناسی بپردازیم؟


ما به جهانی پا گذاشته‌ایم که اطلاعات بسیار بسیار ناچیزی از آن،شگفتی‌های بی‌پایانش و همچنین قدرت‌های مافوق تصور آن داریم.
از شگفتی‌های عجیب‌وغریبی که در اعماق زمین یا اوج آسمان‌ها و قعر اقیانوس‌ها گرفته تا روابط سحر گونه ای که میان مخلوقات این جهان با یکدیگر وجود دارد و همچنین جهان عجیب و غریب‌تری که در سطح اتمی و ارتباطات میان الکترون‌ها رخ می‌دهد.
چیز عجیب‌تری که در این جهان با آن‌همه پیچیدگی و کثرت و فراوانی اش وجود دارد، نظم و انضباط بسیار دقیقی است که بر ارکان این جهان بی‌پایان حکم‌فرماست!
دانشمندان در سراسر دنیا، شبانه‌روز تمام تلاش خود را می‌کنند تا بتوانند اندکی از سَر و سرّ این جهان سر دربیاورند و بتوانند آن را بهتر درک کنند و حاصل این تلاش‌ها، اختراعات و اکتشافات بی حدومرزی است که همه‌روزه شاهد آن هستیم و حاصل این تلاش‌ها تبدیل می‌شود به موبایلی که در دست داریم یا شاتل‌هایی که به فضا می‌فرستیم یا کشف راه‌های درمان بیماری‌ها و…

حالا یک چیز جالب‌تر و آن اینکه در این جهانی که همه‌چیزش پیچیده و سرشار از شگفتی است اگر ذره‌بینی فرضی در دست بگیریم و بر تمام اجزا و آفریده‌های این جهان و همچنین روابط میان آنها عمیق‌تر شویم با کمال تعجب مشاهده می‌کنیم که بر میزان این پیچیدگی اضافه هم می‌شود!
حال ببینیم که یکی از این مخلوقات ما هستیم که درونمان دنیایی بی‌پایان از اعجاب‌هاست.
از ساختار سلولی اعضای بدنمان تا DNAمنحصربه‌فردمان و کارکرد معجزه‌آسا و خودکار تمام سیستم بدنمان همه و همه دنیایی از رمز و راز و حیرت را در خود دارد.
اگر بخواهم بگویم که خودشناسی چیست، در یک‌کلام باید بگویم شناخت خودمان و به زبانی بهتر شناخت ذهنمان، که یکی از عجیب‌ترین و باورنکردنی‌ترین آفریده‌های خداوند است.
زمانی موضوع عجیب‌تر و جذاب‌تر می‌شود که بفهمیم این ذهن شگفت‌انگیز می‌تواند با همه‌چیز این جهان از اعضای بدن خودمان گرفته تا تمام اجزای جهان دوروبرمان ارتباطات مافوق تصوری برقرار کند.
حالا اگر به شما بگویم که این ذهن علاوه بر ارتباط برقرار کردن با جهان اطراف می‌تواند روی جهان پیرامون ما اثر بگذارد چه می گویید؟
با این اوصاف بازهم نمی‌خواهید خودشناسی بهتری نسبت به خود به‌دست آورید؟


مقصود من از خودشناسی چیست؟


خودشناسی ازنظر من یعنی شناختنی بهتر و کاربردی‌تر از خودمان که بتواند کمکمان کند تا زندگی بهتر و باکیفیت بالاتری را تجربه کنیم.
وقتی به این فکر می‌کنم که خودشناسی چیست،تنها پاسخی که می‌توانم بدهم این است که خودشناسی برای من تلاشی همیشگی است برای شناختن خودم و استفاده از قابلیت‌های درونیم و همچنین کاربرد آگاهی‌هایی که از این شناخت به‌دست می‌آورم در زندگی‌ام و درنهایت ساخت زندگی‌ام به آن صورتی که می‌خواهم.
درواقع ما موجوداتی هستیم که می‌توانیم جهان اطرافمان را آن‌جوری که می‌خواهیم بسازیم.
برای اینکه بفهمید چه جور می‌توانید دنیایتان را بسازید، می‌توانید در کتاب جهانی به وسعت ذهن تو بیشتر با این قدرت بی‌نظیرتان آشناتر شوید.
درواقع اگر بخواهیم در این جهان، زندگی باکیفیت و خوبی داشته باشیم و از این فرصتی که به نام زندگی به ما داده‌شده است نهایت استفاده را ببریم، ناگزیر هستیم تا از خودمان و قابلیت‌هایمان و امکاناتی را که این ذهن قدرتمند در اختیارمان قرار می‌دهد، اطلاع پیدا کنیم و با استفاده از آنها زندگی خود را بسازیم.


نتیجه‌گیری


اگر در یک‌کلام و به‌طور خلاصه بخواهم به شما بگویم که خودشناسی چیست، فقط می‌توانم به این کلمه ۳ حرفی (ذهن) و شناخت قدرت‌های عجیب‌وغریب آن اشاره‌کنم.
از زمانی که این حقیقت رمزآلود را فهمیدم که این من هستم که می‌توانم با قدرت‌های درونی خود زندگی‌ام را بسازم، عاشقانه در این مسیر قدم گذاشتم و با عشق تمام در خصوص شناخت خود و قدرت‌های درونی دوره‌های کاربردی و آموزشی فراوانی ازجمله دوره شگفت‌انگیز شادی را تهیه کرده ام و آن را به کسانی تقدیم می‌کنم که خودشان را لایق تجربه بهترین زندگی‌ها می‌دانند.
امیدوارم که از این آگاهی‌ها بهره برده باشید و برای شناختن خود و ساختن زندگی خود تشنه‌تر و مشتاق‌تر شده باشید که این آگاهی واجب‌ترین و سودمندترین آگاهی‌هاست.
شما را به خدای بزرگ می‌سپارم. یا حق

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت