اشتباهاتی که باعث جذب ناخواسته‌ها می‌شوند

به نام خدا


آنچه بر سرت آمده را خودت به زندگی‌ات فراخوانده‌ای گرچه ممکن است ناآگاهانه این کار را کرده باشی!
به هر صورت چه آگاهانه باشد و چه ناآگاهانه، چیزی از مسئولیت تو کم نمی‌کند.
در ادامه به اشتباهاتی اشاره می‌کنم که باعث جذب ناخواسته‌ها می‌شوند.

توجه به نمونه‌های کمبود


بگذار برایت مثالی بزنم.
وقتی مرتب اخبار مربوط به قحطی و کمبود و فقر و بیماری را از روزنامه‌ها و مجلات و اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مختلف پیگیری می‌کنی و بر این کار مداومت می‌ورزی در واقع داری به این موارد توجه می‌کنی.
باعث ایجاد جریانی می‌شوی که تجربه فقر و کمبود و نداری و نقصان را به شکل‌های مختلف در زندگی‌ات نمایان می‌کند.
هر چه این توجهی که به فقر و کمبود می‌کنی شدیدتر باشد نتایج آنها در زندگی‌ات واضح‌تر و پررنگ‌تر و نمایان‌تر هستند.
بالاجبار این نقصان‌ها و نارسایی‌ها را در زندگی‌ات تجربه خواهی کرد و باعث جذب ناخواسته‌ها می‌شود حتی اگر این توجه‌کردن‌ها ناآگاهانه باشد.
جهان کاری ندارد می‌دانی با این توجه به ناخواسته‌ها داری چه بلایی سر خودت می‌آوری یا اینکه نمی‌دانی، به‌هرحال او کار خود را به‌خوبی انجام داده و شرایطی را همجنس با فرکانس‌ها و امواجی که به هستی ساطع می‌کنی وارد زندگی‌ات می‌کند.
در این مثال فقر و کمبود نعمت و بیماری را به شکل‌های مختلف تجربه می‌کنی پس به نفعت است بدانی داری به چه چیزی توجه می‌کنی.


آمار توجه‌کردن‌های ناآگاهانه


حال که از وجود این توجه‌کردن‌های ناآگاهانه هم باخبر شدی کم‌کم به این نتیجه می‌رسی که آمار این توجه‌کردن‌های ناآگاهانه‌ات چقدر زیاد بوده است و چه صدمات بزرگی را بر وجودت وارد کرده‌اند.
شاید از زبان دوست یا آشنایی که قبولش داشتی حرفی اشتباه را شنیده‌ای و آن را باور کرده‌ای و ذهنت بر طبق آن فرکانس‌هایش را به جهان ارسال کرده و شرایط زندگی را برایت مهیا کرده است.
چه بسیارند چنین مثال‌هایی که یا فراموششان کرده‌ای یا از وجودشان بی‌خبری ولی آنها همچون ویروسی درون ذهنت در حال خرابکاری و کارشکنی هستند و جذب ناخواسته‌ها را رقم می‌زنند.
هر چقدر در زندگی‌ات بیشتر تلاش می‌کنی کمتر نتیجه می‌گیری؛ چون عمق تخریب بسیار بیشتر از چیزی بوده که فکرش را می‌کردی پس برای تغییرات اساسی شاید لازم باشد رستاخیزی را به راه بیندازی و نبردی تمام‌عیار را رقم بزنی.
دیده‌هایت، شنیده‌هایت، گفته‌هایت و اعمالت زندگی کنونی تو را شکل داده‌اند و جهانی را بر این پایه و اساس برایت برپا کرده‌اند.


حال چه باید کرد؟


اگر این جهانی که برای خودت ساخته‌ای راضی‌ات نمی‌کند و آن چیزی نیست که واقعاً دوست داشتی در زندگی تجربه‌اش کنی باید هر چه زودتر دست‌به‌کار شوی و عالم دیگری را برای خودت بسازی.
شخصیت دیگری را برای خودت دست‌وپا کنی و در کل آدم دیگری شوی چرا که این شخصیت با این باورها و نگرش و طرز فکر نتایج دلخواهی را برایت به وجود نیاورده است.
زندگی‌ات را به سمت‌وسویی برده که با آنچه دوست داری داشته باشی زمین تا آسمان فرق می‌کند و باعث جذب ناخواسته‌ها شده است. پس عالمی دیگر به باید ساخت و از نو آدمی.
فکر اینکه بخواهی دست به چنین حرکت‌های انقلاب گونه‌ای بزنی و زمین وجودت را زیروزبر کنی و آن را شخم بزنی و بالا و پایینش کنی کار هر کسی نیست.
جسارت و شهامت و شجاعت بسیار زیادی را می‌طلبد که از هر کسی برنمی‌آید؛ ولی نتایجش چنان شگفت‌انگیز است و زندگی‌ات را ازاین‌رو به آن رو می‌کند که هر چقدر هم برایت بگویم باز هم نمی‌توانی عظمت و بزرگی آن را هم اکنون درک کنی.
از من می‌پرسی ارزشش را دارد که پا به این میدان بگذاری؛ چراکه تو شایسته بهترین‌هایی و نباید به کمتر از آن قانع باشی.

سخن پایانی


یکی از اشتباهاتی که باعث تجربه ناخواسته‌ها می‌شود توجه به نمونه‌های کمبود است که باعث می‌شود ناخواسته‌های بیشتری را در زندگی تجربه کنیم.
اشتباه دیگر ما این است که آمار کانون توجه خود را نداریم و به شکلی آگاهانه آن را کنترل نمی‌کنیم.
راه‌حلی که برای مقابله با جذب ناخواسته‌ها وجود دارد این است که عزم خود را جزم کرده و ورودی‌های ذهنی خود را بیشتر کنترل کنیم.


امیدوارم که از این آگاهی‌ها بهره کافی را برده باشید.
خوشحال می‌شوم که از نظرات و تجربیات ارزنده شما دراین‌خصوص آگاه شوم. می‌توانید نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌ها که زیر این نوشته قرار دارد بنویسید.
در پناه حق، شاد و برقرار باشید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت