سریال روی موج زیبایی ها-قسمت ششم : کشف لذت های زندگی

به نام الله یکتا آفریننده بی همتا

فکر اینکه فقط با انجام کارهای خاصی یا اتفاق افتادن وقایع شگفت انگیزی  میشود از زندگی لذت برد ما را و توجه مان را به سمت و سویی هدایت می کند که فرصت لذت بردن از زیبایی های دمدستی که به وفور در اطرافمان خودنمایی می کنند را از دست می دهیم و کشف لذت های زندگی را برایمان به کاری دشوار تبدیل می کند.

فکر می کنیم برای اینکه بتوانیم از زندگیمان لذت ببریم باید حتما اتفاق عجیب و غریب و خاصی بیوفتد که زندگیمان لذتبخش شود.

فکر می کنیم باید حتما به موفقیت شگفت انگیزی برسیم که از شدت خوشحالی, زندگی خودمان را لذتبخش بیابیم

فکر می کنیم که لذت بردن از زندگی حتما باید وقتی اتفاق بیوفتد که هیچ مشکل و غم  و مساله ای وجود نداشته باشد که با نبود آنها بتوانیم با خیال راحت از زندگیمان لذت ببریم.

بر خلاف تمام این پیش فرض های ذهنی که خیلی از ماها از راه های لذت بردن از زندگی داریم باید لذتهای زندگی را کشف کرد و آنها را از دل اتفاق های ریز و درشت زندگی بیرون کشید و با کشف لذت های زندگی و توجه به آنها است که می بینیم زندگی چقدر می تواند جذاب و لذتبخش و شادی آفرین باشد.

وقتی که فارغ از تمام ذهن مشغولی های روزمره با کودکی بازی می کنیم و غرق دنیای شیرین کودکی او می شویم و همراه خنده ها و شیرین کاری او می شویم چنان لحظات شیرینی را می توانیم تجربه کنیم که وقتی به خود می آییم می بینیم زمان زیادی را در حال لذت بردن از زندگی بوده ایم به همین سادگی .

اگر کمی دقت کنیم می بینیم که از همه چیز میشود لذت برد و همه اینها به نگرش و دید و کانون توجه ما بستگی دارد .

برای کشف لذت های زندگی از وجود همه چیزهایی که دراطرافمان هست می توانیم لذت ببریم حتی از ریختن یک فنجان چای .

می توان از بالا و پایین پریدن قطرات چای درون فنجان , از شنیدن صدای شرشر سرازیر شدن چای درون فنجان , از نوشیدن یک فنجان چای گرم و گرمایی که از نوشیدن چای تمام وجودمان را فرا می گیرد, لذت برد .

میشود با خوردن یک شیرینی همراه با چای, کشف لذت های زندگی را تجربه کرد. شاید هم در حال صحبت کردن با  همراه و همدمی عزیز و مهربان , چای می نوشیم و  از مصاحبت با او حس خوشایندی داریم و لذت این حضور در لحظه را هر چه بیشتر درک می کنیم .

می بینیم که از نوشیدن یک فنجان چای که براحتی و سادگی در دسترس ما هست چه میزان میشود لذت برد و چقدر کشف لذت های زندگی در دسترس ماست و تعداد این گونه لذتهای دم دستی فراوان و بیشمارند که اگر بخواهیم آنها را ببینیم و کشفشان کنیم برای آنها پایانی نیست.

وقتی که آگاهانه تر زندگی کنیم

وقتی در پی کشف لذت خوردن میوه ای خوشمزه و تازه و خوشرنگ باشیم.

زمانی که در حال بوئیدن شاخه گلی زیبا  هستیم.

لحظه ای که در پی کشف لذت های زندگی با شنیدن قطعه ای موسیقی و توجه به ریزترین و جزیی ترین اصوات موجود در آن یا تجربه جریانی مفرح از موزیک, غرق لذت فراوانی شویم

زمانی که قلم را برمی داریم و نقش هایی را بر صفحه سفید کاغذ می آفرینیم یا شروع به نوشتن آنچه در سینه داریم می کنیم.

هنگامی که به کار مورد علاقه مان که حتی می تواند تعمیر یک دوشاخه برق باشد, می پردازیم

در می یابیم که از همه چیزهای زیبای اطراف میشود لذت برد و به آن توجه کرد و طبق قانون بی تغییر جهان زیبایی های بیشتر را به زندگی سرازیر کرد.

فقط باید چشمها را باز کرد و این زیبایی ها را  کشف کرد و به آن توجه کرد و با ادامه این مسیر و حرکت برای کشف لذت های زندگی پس از مدتی خود را در حال تجربه زیبایی های بیشمار زندگی می یابیم , زیبایی هایی که بی انتها در مسیر زندگی ما صف کشیده اند و منتظرند تا ما آنها را کشف کنیم و به زندگی خود دعوت کنیم .

دانلود ویدیو سریال روی موج زیبایی ها-

قسمت ششم : کشف لذت های زندگی با کیفیت HD

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

2 دیدگاه برای “سریال روی موج زیبایی ها-قسمت ششم : کشف لذت های زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت