سریال روی موج زیبایی ها-قسمت هفتم: به استقبال تغییرات برو

به نام خداوند بخشنده مهربان

جهان بطورکلی در حال تغییر است و این تغییر مداوم را می توان در حال و احوالات خودمان هم ببینیم. مثلا روزی سرحال و شاد و پر انرژی و بشاش هستیم و روزی حال و حوصله  و نیرو و توان کمتری داریم .

روزی هوا گرمتر است و روزی خنکی هوا بیشتر است . وضعیت جسمانی ما مدام در حال تغییر است زمانی ممکن است بیمار شویم و جراحت هایی هرچند سطحی و اندک برداریم و زمانی شاداب و تندرست هستیم و از لحاظ بدنی در وضعیت خیلی خوبی بسر می بریم. هر روزی که از زندگیمان می گذرد مثل قبل نیست و سن و سالمان ,وضعیت جسمانی مان و وضعیت روحی مان هم دستخوش تحول است.

شرایط اقتصادی و پولی ما هم متغیر است زمانی خوب و همه چیز در حال پیشرفت است و زمانی به نظر می رسد که خوب کار نمی کند. جهان بطورکلی در حال تغییر است و این تغییر مداوم را می توان در حال و احوالات خودمان هم ببینیم. مثلا روزی سرحال و شاد و پر انرژی و بشاش هستیم و روزی حال و حوصله  و نیرو و توان کمتری داریم . روزی هوا گرمتر است و روزی خنکی هوا بیشتر است .

وضعیت جسمانی ما مدام در حال تغییر است زمانی ممکن است بیمار شویم و جراحت هایی هرچند سطحی و اندک برداریم و زمانی شاداب و تندرست هستیم و از لحاظ بدنی در وضعیت خیلی خوبی بسر می بریم. هر روزی که از زندگیمان می گذرد مثل قبل نیست و سن و سالمان ,وضعیت جسمانی مان و وضعیت روحی مان هم دستخوش تحول است.

شرایط اقتصادی و پولی ما هم متغیر است زمانی خوب و همه چیز در حال پیشرفت است و زمانی به نظر می رسد که خوب کار نمی کند.   ما سفره می چینیم و آذینش می بندیم و از نعمتهای خدا سفره مان را می آرائیم و  رنگین می کنیم و هرچه را که آغازگرش سین است به یمن سبزی و سرزندگی با شکوه هرچه تمامتر بر این گستره پهن می کنیم و با قرار دادن کلام خدا  روی این سفره بر اهمیت این رخداد بزرگ می افزاییم و خودمان را برای تجربه یک تغییر بزرگ دیگر در این جهان آماده می کنیم.

می بینیم که وقتی همچون مراسم عید سال نو که به استقبال بهار می رویم و به هر شکلی برآنیم تا به زیبایی هرچه بیشتر آغاز این تغییرات عظیم در جهان هستی را ارج بنهیم و با شادی تمام به خوشامدگویی آغازگر تغییرات جدیدتر در جهان می رویم , به همان شکل هم باید به دنبال تغییرات باشیم در درونمان , درزندگیمان, در رفتار  و اعمالمان , در نگرش و طرز فکرمان و بهبود هرچه بیشتر آنها باشیم .

می بینیم مادامی که ما آگاهانه و پیشاپیش به پیشواز تغییرات می رویم هم از بروز تغییرات ناگهانی شوکه نمی شویم و هم با خوشحالی و انرِژی و اطمینان بیشتری به سمت آنها حرکت می کنیم قبل از اینکه این موجها بخواهند رویهم تلمبار شده و بر سرمان خراب شوند ما از جلوتر و با آمادگی بیشتر به سمتشان می رویم و تفاوت ماجرا اینجاست که این بار بجای اینکه موجها برسرمان آوار شوند ما روی موجها می نشینیم و از موج سواری روی آنها لذت می بریم.

مراسم هر ساله عید سال نو باید همیشه به ما یادآور شود و به یادمان بیاندازد که برای تغییر هیچ وقت دیر نیست پس به استقبالش می رویم و می بایست به دنبال تغییرات باشیم و پنجره های زندگی را بروی آن بگشاییم  و با آرامش هرچه بیشتر و اطمینان قلبی عمیق تر از اینکه خداوند همیشه یار و یاور و  پشتیبان ماست دل به دریای مواج تغییرات بسپاریم و از موج سواری روی آن غرق لذت شویم.

کتابی که خواندنش باعث شروع یک زندگی تازه می شود.

کتاب دانش خلق خواسته‌ها
تومان40,000تومان67,500
امتیاز 5.00 از 5

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت