موفقیت چیست؟

به نام خالق یکتا

سلام خدمت شما دوستان عزیز

مدتها بود که می خواستم راجع به اینکه موفقیت چیست و هدف و منظورم از صحبت کردن در حوزه موفقیت، برای شما عزیزان سخن بگویم و دلیل اهمیت و این همه تاکید را روی موفقیت و موفق شدن در جنبه های مختلف زندگی با شما در میان بگذارم.

خداوند یکتا ما را به این جهان آورد و قابلیتها و توانمندیهای بسیاری را به ما عطا فرموده تا از آنها استفاده کنیم و با تاثیرات برجسته آنها زندگی خود را هر چه بهتر بسازیم و خلق کنیم و به پیش ببریم.

در واقع خداوندی ما را آفرید که خودش سرمنشاء خلقت است و پدیدآورنده این جهان پهناوری است که ما دربخش کوچکی از آن مشغول زندگی کردن هستیم و همین خدا از روحش در درون ما دمیده و به این واسطه قدرتهای خارق العاده ای را به ما هدیه داده که لازم است آنها را بشناسیم و از وجودشان برای پیشبرد زندگیمان به مسیرهای زیباتر بهره مند شویم.

نکته جالبی که در این میان وجود دارد این است که هر زمان قادر می شویم تا از توانمندیهای خود برای پیشرفت در زندگیمان استفاده کنیم بهتر درک می کنیم که موفقیت چیست و شاهد تجربه احساس خوبی خواهیم بود که طبق قانون جهان این احساس خوب ما را به سمت پیشامدهای خوب تر هدایت کرده و راهنمایی می کند.

گویی که این احساس خوب همچون جایزه ای است که برای استفاده از قابلیتهای درونیمان می توانیم دریافتش کنیم و چه شیرین و لذتبخش است زمانی که می بینیم،می فهمیم و باور می کنیم که تا چه حدی در خلق زندگی مورد علاقه مان توانمندیم.

من مرتبا از موفقیت با شما صحبت ها کرده و باز هم صحبت خواهم کرد تا شما و خودم را یادآوری کنم که سرمنشاء همه چیز در زندگی به درونمان و این ذهن شگفت انگیزمان برمی گردد،ذهنی که ما را اشرف مخلوقات کرده است. اما سوالی که پیش می آید این است که آیا ما از این هدیه بی نظیر خداوندی به درستی استفاده می کنیم؟ آیا از قدرتهای بی پایان آن و تاثیر بی مانندش بر زندگی خود خبر داریم؟ آیا می توانیم از آن در راستای قوانین جهان به درستی بهره ببریم و به واقع خالق یک زندگی رویایی در جنبه های مختلف زندگی مان باشیم؟

مگر ما غیر از موفق شدن در عرصه های مختلف زندگیمان چه کار بهتری را می توانیم انجام دهیم؟

ما بایستی دنبال این باشیم که برای ما موفقیت چیست و در چه جنبه هایی خواهان کسب آن هستیم . ما می خواهیم موفق شویم تا از قابلیتهای درونیمان برای ساخت زندگی دلپذیرتر استفاده کنیم. باید یاد بگیریم در راستای قوانین جهان هستی که خداوند آنها را بر این جهان وضع کرده قدم برداریم تا بتوانیم سعادت و خوشبختی واقعی را در زندگی مان تجربه کنیم.

از نظر من موفقیت یکی از شیرین ترین طعمهایی است که ما می توانیم بارها و بارها آن را بچشیم .مثلا: در روابط با همسرمان یا فرزندانمان و یا دوستان و همکارانمان می توانیم بارها و بارها موفقیت های بیشماری را تجربه کنیم و جنبه های مختلفی از وجودمان را تجربه کنیم و جنبه های مختلف وجودیمان را توسعه دهیم و در این مسیر لذت هم ببریم و اتفاقات زیباتری را هم تجربه کنیم.

موفقیت و موفق شدن در زندگی یعنی توسعه و گسترش خودمان،یعنی بزرگتر شدن و رسیدن به پختگی،یعنی تجربه ای متفاوت تر و هیجان انگیزتر از زندگی و همه اینها با خودشناسی و پیدا کردن گوهرهای وجودیمان و بارور کردن آنها و قدرتمندتر کردن نیروهای درونمان به دست می آید.

اینکه من این قدر روی موفق شدن و موفقیت اصرار می کنم چون برایم چنین مفاهیم عمیقی را دارد. وقتی موفق شویم تا خودمان را مقداری بیشتر بشناسیم ،وقتی می توانیم با خدای خودمان قدری بیشتر صمیمی شویم و یاد بگیریم بجای اینکه خواسته هایمان را از بقیه طلب کنیم نگاهمان فقط به او باشد ،وقتی می توانیم جهان اطرافمان را بهتر درک کنیم و از قوانینش بهتر سر در بیاوریم و زمانی که از به هم پیوسته بودن ما و جهان اطرافمان مقداری بیشتر آگاه می شویم، خواهیم دید که زندگی ما هم به همان نسبت عمیق تر و معنادار تر و لذتبخش تر و پر رونق تر می شود.  

آن موقع است که می فهمیم موفقیت چیست و ما چه اعجوبه ای بودیم و خودمان خبر نداشتیم!

می بینیم که خدا در همه حال هوایمان را داشته و راه را از چاه نشانمان می داده ولی ما حواسمان جای دیگری بوده!

و می بینیم که خلق یک زندگی فوق العاده تا چه حد در دسترس است حال آنکه ما غافل بودیم و در مشکلات بی پایان مالی یا مشکلات روابط با خانواده و نزدیکانمان یا حتی مشکلاتی در سلامت جسمانی مان دست به گریبان بودیم!

 و در نهایت می فهمیم داشتن یک زندگی تمام و کمال در جنبه های مختلف مادی و معنوی طبیعی ترین و بدیهی ترین زندگی است که یک انسان می تواند داشته باشد،حال آنکه خیلی هایمان مسیر را اشتباه رفتیم و در جایی بیرون از خودمان دنبال راه حل مسائلمان می گشتیم.

ای نسخه نامه الهی که توئی /  وی آینه جمال شاهی که توئی
بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست /  از خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی
اینجاست که می بینیم خداوند با آفرینش ما چه خلقت بی نظیری را رقم زده و چه امکانات بیشماری را برای بهروزی و شادکامی بی پایان در درونمان قرار داده که بایستی به درونمان رجوع کنیم و این گوهرهای درخشان را کشف کرده و از این امکانات و موهبته ای الهی که در وجودمان هست بهره ببریم و زندگی زیباتری را برای خودمان بسازیم.

کتابی که خواندنش باعث شروع یک زندگی تازه می شود.

کتاب دانش خلق خواسته‌ها
تومان40,000تومان67,500
امتیاز 5.00 از 5

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت