چه راز شگفت انگیزی در بخشیدن پنهان است ؟

به نام الله یکتا آفریننده بی همتا

واقعا این بخشش چیست که این قدر راجع به آن در همه جا صحبت می شود و اثرات بخشش در زندگی ما کدامند که  این قدر بر انجام دادنش توصیه و تاکید شده است .

چه قدرتی در این بخشش نهفته است که این قدر سفارش شده که بخشش را در تمام جنبه هایش انجام دهیم و اثرات بخشش در زندگی را چطور می توانیم ببینیم.

اگر کسی در حقمان عمل بدی مرتکب شده و او را نبخشیم در حقیقت به خود ستم کرده ایم مثلا اگر کسی پشت سرمان حرفی زده و از ما غیبت کرده  یا اینکه جایی میان دوستان یا حتی فامیل ما را سکه یک پول کرده و او را نبخشیم حتی بالعکس کینه عمیقی را از او به دل بگیریم این کینه عمیق و حس بدی که در وجودمان نسبت به او داریم آرام و قرار را از ما می گیرد و هر باری که اسمش را می شنویم تمام کارهای بدی را که در حقمان کرده دوباره یادمان می آید .

خبر نداریم که در این حالی که ما ناراحت هستیم فرکانسها دارند کار خود را می کنند و قانون جذب که همیشه کار خود را به بهترین شکل ممکن دارد انجام می دهد اتفاقات بدتری را برایمان درصف گذاشته تا این حال بد ما را تشدید کند .

این گونه است که در چرخه معیوبی می افتیم که انگار تمامی ندارد و قرار نیست روی خوشی از این زندگی  را ببینیم.

این سکه روی دیگری هم می توانست داشته باشد و آن شامل بخشش ما میشود اینجاست که اثرات بخشش در زندگی را می توانیم ببینیم و آن حس خوبی است که پس از بخشیدن آن فرد به ما دست می دهد و این حس خوب چنان وجودمان را از بند آن خودخوریها و نفرتها و حال بد و اعصاب خوردی رها می کند و چنان انرژی و فرکانس خوبی از ما به جهان هستی ساطع می کند که اتفاقات و شرایط بهتری را برایمان می سازد و آن موقع است که می فهمیم این بخشش چه قدرت عجیبی دارد و کم کم اثرات بخشش در زندگی را درک می کنیم و می فهمیم چه عجایبی را می تواند خلق کند .

البته این بخشش با ظلم پذیری و زیر بار حرف زور دیگران رفتن زمین تا آسمان فرق می کند چرا که بخشش اولی از روی بزرگ منشی و دریادلی ماست و دومی از روی ترس و ناتوانی ما به وقوع پیوسته است.

جای دیگری که بخشش بروز و نمود پیدا می کند در بخشیدن مال به نیازمندان است و این درست جایی است که ذهن نجواگر و شیطان بیکار نمی نشیند و مدام با افکار مملو از باور کمبود ذهنمان را بمباران می کند که اگر مالی را ببخشی دیگر بدست نمی آوری و همه چیز مدام گرانتر میشود و همین چیزی را هم که بخشیدی باید گرانتر دوباره آنرا بخری و با این افکار حالمان را بد می کند و نمی گذارد که از آنچه مازاد داریم ببخشیم.

ولی بخشش چه می کند ؟

زمانی که می بخشیم چه از پولمان و چه از وسایلمان , هم به آن فرد نیازمند یاری رسانده ایم و دستی از هزاران دست خداوند شده ایم که به گسترش جهان کمک کرده است  و  اثرات بخشش در زندگی را می توانیم به شکل احساس بسیار خوبی که تجربه کرده ایم را ببینیم و این احساس خوب دروازه ای از نعمت های الهی را بسویمان می گشاید و جریان خوبیها و خوشی ها را به شکل روابط خوب , موفقیتهای مختلف, سلامتی و دل خوش و هزاران شکل دیگر هر چه بیشتر به زندگیمان سرازیر می کند.

وقتی که  از مالمان به دیگران می بخشیم اثرات بخشش در زندگی به ما نمایان میشود و چنان باوری از فراوانی در ما زنده میشود که هیچ اکسیر شفابخشی مثل آن نمی تواند این قدر حال ما را خوب کند چرا که وقتی فراوانی جهان را باور کنیم دیگر نگران نیستیم که همه چیز تمام شود, ناراحت نیستیم مبادا پولمان کم شود و به بی پولی دچار شویم چون  ندایی از ژرفای وجودمان می گوید نعمتها هر روز بیشتر میشود, آرام باش و خیالت آسوده باشد.

وقتی می بخشیم فراوانی و سرشاری جهان را باور می کنیم , جهانی که با کاشتن دانه ای گندم خوشه ای پر از گندم را به ما تحویل می دهد و جهانی که بما یادآور میشود که همه چیز در حال رشد و گسترش دائم است و همه از سخاوت و بزرگی خدایی است که آفریننده این جهان است .

واقعا که بخشش عجب نعمتی است و چه موهبتهایی را برایمان به ارمغان می آورد. می توانیم حتی لبخندی را به دیگران ببخشیم و شادی و حال خوبش را در اعماق وجود تجربه کنیم . می توانیم از تواناییهایمان با یاد دادن آن به دیگران بخشش را انجام دهیم و حتی می توانیم با کارهایی که بلدیم بخشش انجام دهیم و گرهی از زندگی خلق خدا بگشاییم و این گونه  اثرات بخشش در زندگی را به شکل هزاران گرهی که از زندگی ما باز خواهدشد, شاهد باشیم .

یک بخشش و این همه سود و فایده و منفعت؟

مگر میشود ؟

بله کافیست که چشمها را بشوییم و با دید عمیق تری به جهان و احوالاتش بنگریم و آن وقت است که می فهمیم بیل گیتس چگونه براحتی بخش زیادی از دارادیش را به گرسنگان آفریقایی می بخشد و خم به ابرو نمی آورد .

بیائید اثرات بخشش در زندگی را  هرچه بیشتر درک کنیم و از قدرت شگرف آن در خلق زندگی خود بهره ببریم.

از شما می خواهم از تجارب خود در این زمینه در قسمت دیدگاه ها بنویسید تا دیگر دوستان هم بتوانند از نظرات تان بهره ببرند.

در پناه حق شاد و سلامت باشید

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

1 دیدگاه برای “چه راز شگفت انگیزی در بخشیدن پنهان است ؟

 1. safora88 گفته:

  سلام به استاد بزاززاده عزیز
  خدا قوت
  مطالب خوب شما را همیشه دنبال میکنم
  چه بسا این بخشش روح ما را از بند جسم ازاد و رها می کند تا وابستگی مان
  به این دنیا و حتی به مخلوقات خدا کمتر و کمتر شود .این حس رهایی حتما
  خیلی به کارمان می آید.
  از شما واقعا ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت