اگر واقعا بخواهی کاری می کنی

بعضی اوقات پیش می آید که با وجود همه مشکلات و موانع عجیب و غریب و کوچک و بزرگی که پیش روی ما برای انجام کاری پیش می آید بدون در نظر گرفتن سختی آن کار یا دشواری موانعی که جلویمان قد علم کرده اند ,با داشتن خواسته ای قوی و با یکدندگی تمام وارد میدان عمل می شویم و به هر شکلی که شده خودمان را به خواسته و هدفمان می رسانیم و اگر هم راهی برای رسیدن به خواسته مان نباشد ,  به مدد داشتن خواسته ای قوی, راهی را می سازیم و اگر شده با پاهایمان و اگر نشد سینه خیز به پیش می رویم تا به خواسته مان برسیم.

با این اوصاف چه میشود که اکثر اوقات خودمان راناتوان از رسیدن به خواسته هایمان می یابیم؟

مایی که برخی مواقع چنان انرژی و توان و یکدندگی و استقامتی را  در وجود خود حس می کنیم که می توانیم کوه ها را جابجا کنیم و اصلا به سختی و نشد و پیچیدگی کارها فکر هم نمی کنیم.

ما را چه میشود که فقط برای بعضی کارها و آن هم در برخی موارد خاص چنین فراست و هوش و توانی را بدست می آوریم و در غالب اوقات هم از آن بی بهره ایم .

وقتی اوضاع مالی ما بد است و به زور و تقلا خرج و مخارجمان نصفه و نیمه در می آید

وقتی می بینیم در خانه با همسر و فرزند و پدر و مادر و برادر و خواهرمان نمی توانیم کلمه ای صحبت کنیم و حرف اولمان به دومی نرسیده دعوایی بپا میشود

وقتی از کارمان و شرایط آن ناراضی هستیم و از امر و نهی های کارفرمایمان خسته شده ایم

وقتی از زندگیمان و لحظاتمان لذت نمی بریم زندگی برایمان به رنجی دائمی تبدیل شده است

وقتی که اضافه وزن امانمان را بریده و زندگی برایمان طاقت فرسا شده است

وقتی نمی توانیم حرف و خواسته خود را به دیگران بگوییم و از کمبود عزت نفس رنج می بریم

احساس می کنیم که توان و قدرت حل این مشکلات و ناخواسته ها را نداریم کلید حل مشکلمان را خارج از دستان خود می بینیم و آن وقت است که نگاهمان به بیرون است و شروع به بهانه تراشی می کنیم .

مثلا اگر وضعیت مالیم خراب است بخاطر شرایط نابه سامان اقتصادی و تحریمها و گران شدن قیمت دلار و …… است و انگار نه انگار که این ما بوده ایم که در مواقعی خاص با داشتن خواسته ای قوی برای جامه عمل پوشانیدن به آن هدف و رسیدن به خواسته مان زمین را به آسمان می رساندیم و به هر شکلی بود راهی برای رسیدن به خواسته مان می یافتیم و مثال شعر زیر می شدیم که می گفت

من نه آنم که زبونی کشم از چرخ و فلک                                   چرخ واژگون کنم گر غیر مرادم گردد

پس مشکل کجاست و تقصیر کیست که زمانی با داشتن خواسته ای قوی همچون سوپرمن برای رسیدن به آرزوهایمان شجاعانه و بی پروا در آسمان رسیدن به هدف به پرواز در می آییم و زمانی دیگر همچون سنگ تیپاخورده ای می شویم که حتی قادر نیست خودش را تکانی بدهد و مدام سرگردان و آماج ضربات پای رهگذران میشود .

در هر دو حالت وجود ما که یکی است پس چرا برخی مواقع توانا و بیشتر اوقات هم ناتوانیم؟

جواب این سوال پیش هیچ کس جز خودمان نیست

جیم ران زمانی خیلی خوب گفت که اگر واقعا بخواهی کاری بکنی راهی را برای انجامش خواهی یافت و اگر هم نخواهی بهانه ای خواهی یافت , بهانه هایی تمام ناشدنی که همین طور اتوماتیک وار از در و دیوار جلوی چشممان خودنمایی می کنند و براحتی در دسترسمان هستند.

در واقع اگر ما واقعا و از اعماق وجودمان بخواهیم کاری را انجام دهیم و با داشتن خواسته ای قوی برای انجام آن کار انگیزه و اشتیاق کافی را داشته باشیم هر طور که شده آن را انجام خواهیم داد حتی اگر از آسمان آتش هم ببارد ما آن کار را انجام خواهیم داد

و اگر هم از اعماق وجودمان نخواهیم انجامش دهیم شروع می کنیم به آوردن بهانه های تمام نشدنی که مثل ریگهای بیابان بی انتها هستند.

پس بهتر است با خودمان صادق باشیم و سرخود را کلاه نگذاریم و بی دلیل بهانه های واهی نیاوریم و اگر می بینیم که نمی توانیم به خواسته ای برسیم باید جای خالی داشتن خواسته ای قوی را در درون خود جستجو کنیم و تقصیرش را گردن دیگران و شرایط و جامعه و مردم و …..  نیندازیم .

اگر تا حالا اوضاع مالی مان بد بوده تقصیر خودمان است و مسئولیت آن هم به عهده خودمان است چرا که این ما بوده ایم که با تمام وجودمان خواهان حل آن مشکل نبوده ایم و بدون داشتن خواسته ای قوی اشتیاق و انگیزه کافی برای حل آن مساله را نداشته ایم وگرنه حتما برای حل آن راهی پیدا می کردیم چرا که جوینده یابنده است .

پس برای رسیدن به کلید دستیابی به خواسته هایمان بایستی یک راست به سراغ خودمان برویم و راه حل مشکل را در درون خود جستجو کنیم و در این مسیر می توانی با ما همراه شوی تا نشانت دهیم که چه سوپرمنی را در درون خود داری که هر چه را بخواهی می توانی به او بسپاری تا برایت انجام دهد و تو هاج و واج بمانی که این سوپرمن و این قهرمان درونت تا حالا کجا بوده و چرا تا الان به یاریت نشتافته بود .

دانلود ویدیو اگر واقعا بخوای کاری می کنی با کیفیت HD

 

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

5 دیدگاه برای “اگر واقعا بخواهی کاری می کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت