۳ تمرین خودسازی برای جویندگان موفقیتی که می‌خواهند نتایج خود را تغییر دهند

به نام خدا

کسی که روی خودش کار می‌کند و به موفقیت در کار و زندگی می‌رسد چه‌کارهایی را انجام می‌دهد؟
سال‌ها پیش پسری جوان در روستایی زندگی می‌کرد که همه پسران مجبور بودند شغل پدران خود را ادامه دهند ولی آن پسر این را نمی‌خواست. او رؤیای خودش را داشت. می‌خواست بدن‌سازی معروف شود و برای رسیدن به آن روی خودش به معنای واقعی کلمه کار کرد. او کانون توجه خود را به‌خوبی کنترل می‌کرد به این شکل که به خواسته‌هایش فکر می‌کرد و به دیگران که در این مسیر مانعش می‌شدند یا مسخره‌اش می‌کردند توجهی نمی‌کرد.
او برای آموزش دیدن خود وقت می‌گذاشت و برای اصلاح لهجه افتضاحش به کلاس زبان انگلیسی می‌رفت و برای تبدیل‌شدن به یک بازیگر به کلاس‌های بازیگری می‌رفت و این در حالی بود که تا دیروقت به تمرینات بدنسازی می‌پرداخت و با همه اینها کار هم می‌کرد!
او به همه آموزش‌هایش عمل می‌کرد و هرچه را آموخته بود در عمل به کار می‌گرفت از فنون بازیگری که آموخته بود تا آموختن زبان انگلیسی و اصلاح آن لهجه آلمانی‌اش.
فکر می‌کنم تا حالا حدس زده باشید که این داستان واقعی مربوط به کیست؟
بله. آرنولد شوارتزنگر، بازیگر و بدنساز و سیاستمدار مشهور
برای کسی که تصمیم گرفته تا روی خودش کار کند و به موفقیت در کار و زندگی برسد ولی نمی‌داند که چگونه این کار را انجام دهد، پیشنهاد می‌کنم موارد زیر را به‌دقت موردتوجه قرار دهد.


کنترل کانون توجه


اگر واقعاً و از اعماق وجود خواهان به‌دست‌آوردن خواسته‌هایتان هستید باید حواستان باشد که به چه چیزهایی غالباً توجه می‌کنید.
کانون توجه شما در واقع موتور جستجوگر شماست. موتور جستجوگری که دائماً در حال کنکاش و بررسی محیط اطرافش هست. کانون توجه صرفاً می‌خواهد به چیزی توجه کند و برایش فرقی نمی‌کند به چه چیز دارد توجه می‌کند!


این ما هستیم که باید حواس خود را جمع کنیم و نگذاریم که به هر چیز نامربوطی توجه کند.
وقتی که راجع به مسئله‌ای داریم حرف می‌زنیم، به تصاویر و فیلم‌هایی نگاه می‌کنیم، فایل‌های صوتی را می‌شنویم و یا به حرف‌های دیگران (هرچه که باشد) گوش می‌کنیم، در حال توجه کردن به این مسائل هستیم.
قانون جهان که همیشه دقیق‌تر از ساعت کار می‌کند، مواردی را که بیشترین توجه ما به سمت آنهاست به شکل‌های مختلف وارد زندگی ما می‌کند.
برای مثال: حتماً دیده‌اید افرادی را که بیشتر از مشکلات اقتصادی گله و شکایت می‌کنند خودشان به‌شدت درگیر مسائل اقتصادی هستند.
پس لازم است برای موفقیت در کار و زندگی، کانون توجه خود را به‌خوبی کنترل کنیم.


خانم فلورانس اسکاول شین، سخنران تاثیرگذار می‌گوید: کلام تو عصای معجزه‌گر توست سرشار از سحر و اقتدار.


برای کنترل هرچه بهتر کانون توجهتان در بخش رازهای موفقیت محتواهای ارزشمندی وجود دارد که می‌توانید با آنها درون خود را هرچه غنی تر سازید.

آموزش دیدن


برای کارکردن روی خود نیاز داریم که آموزش‌های لازم در حوزه مورد نظرمان را یاد بگیریم. خیلی‌ها هستند که از پرداخت هزینه برای آموزش دیدن خود می‌ترسند و فکر می‌کنند با این کار دارند پولشان را از دست می‌دهند.
اتفاقی که در دنیای واقعی می‌افتد کاملاً برعکس است! چرا که این افراد بدون آموزش صحیح دیدن در زمینه مورد نظرشان، فقط وقت خود را تلف می‌کنند و به‌اصطلاح می‌خواهند چرخ را از اول اختراع کنند!
اگر طالب دستیابی به موفقیت در کار و زندگی هستیم باید بپذیریم که هر کاری راهی دارد و برای کسب موفقیت در هر زمینه‌ای لازم است تا سراغ افراد اهل‌فن این کار برویم و اصول صحیح کار را از آنها یاد بگیریم.
در سمینارهایشان شرکت کنیم، از آموزش‌های آنها استفاده کنیم، کتاب‌های آنها را بخوانیم تا با این کارها آموزش ببینیم و کم‌کم بتوانیم در آن حوزه صاحب‌نظر شویم.
خودم از زمانی که به اهمیت آموزش دیدن پی بردم به شکل‌های مختلفی روی آموزش دیدن خودم کار کردم و مبالغ بسیار زیادی را صرف این کار، کرده و می‌کنم.
راز پیشرفت انسان‌های پیشرو همین است. دانشجوی همیشگی هستند.

مولانا تحت آموزش‌های شمس تبریزی و دیگر اساتیدش بود که سطح علمی و عرفانی‌اش به‌شدت اوج گرفت و عالمگیر شد.


سخن پایانی


برای اینکه بتوانید به‌خوبی روی خودتان کار کنید تا به موفقیت در کار و زندگی برسید، لازم است تا این ۳ قدم ساده اما حیاتی و بسیار مهم را بردارید.
کانون توجه خود را کنترل کرده و آن را معطوف به خواسته‌های خودتان کنید نه ناخواسته‌ها.

این کار یک‌روند همیشگی است و باید تلاش کنید بیشتر اوقات بتوانید کانون توجه خود را به سمت آنچه می‌خواهید متمرکز کنید.
برای آموزش‌دیدنتان اهمیت قائل باشید و نگران هزینه‌کردن در راه آموزش دیدن خود نباشید چرا که شما خودتان ارزشمندترین چیز در این زندگی هستید.

برای سریع‌تر رسیدن به هر خواسته‌ای لازم است از راه درستش وارد شد.
با عمل‌کردن به چیزهایی که یاد گرفته‌اید هم روند آموزشتان تکمیل می‌شود و هم تجربه کسب می‌کنید و هم عملاً در حال حرکت به‌سوی آن خواسته هستید و بسیار سریع‌تر از کسانی که به آموزه‌های خود عمل نمی‌کنند، به خواسته‌های خود دست خواهید یافت.


به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت