چگونه به آرامش برسید و با لذت زندگی کنید؟

به نام خدا


یکی از مهم‌ترین چیزهایی که افراد به‌ویژه در زندگی پرهیاهوی امروز به دنبالش هستند و کمتر می‌توانند آن را به دست بیاورند، یک کلمه پنج حرفی است.
آرامش!
زندگی امروزی به حدی از راه‌های مختلف به انسان استرس و اضطراب وارد می‌کند که اگر راهی مطمئن برای کسب آرامش ذهن خود پیدا نکنیم در این میان، دچار آسیب‌های روحی و جسمی زیادی می‌شویم.
علاوه بر این اگر نتوانیم در روند تصمیم‌های روزانه خود به‌قدر کافی آرامش خیال داشته باشیم چه‌بسا با تصمیمات عجولانه، خود را به مخمصه‌های بیشتری گرفتار کنیم.
آرامش موهبتی است که اگر بر زندگی ما حکم‌فرما نباشد نه می‌توانیم از روابط خود با اطرافیان لذت ببریم و نه می‌توانیم از ثروت‌ها و نعمت‌هایی که در اختیار داریم بهره کافی ببریم.
حال باید دید این موهبت ۵ حرفی را چگونه می‌توان به دست آورد که بتواند زندگی ما را متحول و دوست‌داشتنی‌تر کند؟
به نظر من آرامشی که می‌تواند زندگی ما را زیباتر کند از دو طریق به دست می‌آید.


راه اول: روش موقتی


در این روش می‌توانیم به‌صورت موقتی آرامش ذهن خود را به دست بیاوریم.
این کار را می‌توان با نوشیدن مقداری آب، کشیدن نفس‌های عمیق، گوش‌دادن به موسیقی آرامش‌بخش، برداشتن توجه از روی مشکلات و… انجام داد.
هر زمان ناراحت هستیم یا دچار استرس شده‌ایم نوشیدن حتی جرعه‌ای آب می‌تواند مقداری ما را آرام کند و ترکیبات شیمیایی حاصل از ترشح هورمون استرس را درونمان به هم بریزد.
کشیدن نفس‌های عمیق و آرام هم می‌تواند آرامش‌بخش باشد چرا که توجه ما را به نفس کشیدن معطوف کرده و برای مدت کوتاهی از مشکلات فارغ می‌شویم.
شنیدن موسیقی بی‌کلام هم می‌تواند راهکار خوبی برای رسیدن به آرامش باشد که علاوه بر تأثیر پرقدرت موسیقی بر احساسات ما می‌تواند به‌صورت موقتی تسکین‌دهنده و آرامش‌بخش باشد.

روش دوم: روش همیشگی


این روش برخلاف روش بالاست و همیشه جواب می‌دهد و نتیجه‌بخشی آن قطعی است.
این روش پرقدرت چیزی نیست جز یاد خداوند بخشنده و مهربان!
به‌عمد این روش را به‌عنوان دومین راه آوردم که بگویم خداوند آخرین گزینه‌ای است که ما معمولاً برای حل مشکلات خود به سراغش می‌رویم!
یاد خداوند در دسترس ترین راه برای رسیدن به آرامش ذهن است. این مسئله آن‌قدر اهمیت داشته که خداوند در قرآن به آن اشاره کرده است.

• خداوند در آیه ۲۸ سوره رعد می‌فرماید:
الَّذِينَ ءَامَنُواْ وَ تَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِكْرِ اللَّهِ أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ ‏الْقُلُوبُ
آنان كه ايمان آورده‏اند و دل‌هایشان به ياد خدا آرامش مى‏يابد. آگاه باشيد كه دل‌ها به ياد خدا آرامش می يابد.

جنس آرامشی که از خداوند می‌گیریم کاملاً متفاوت از جنس آرامشی است که از روش اول به دست می‌آوریم، عمیق‌تر و دلچسب‌تر، همچون آب روی آتش است.

آرامشی که از یاد خداوند می‌گیریم عمق بیشتری دارد چون به قدرت قادر متعال تکیه می‌کنیم به همین علت خیالمان راحت‌تر می‌شود.

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت