مجموعه صوتی با گوش جان بشنو- قسمت۲ : شروع کن حتی با یک قدم

به نام الله بلند مرتبه که همیشه برایمان بهترین را می خواهد

خداوند را سپاسگذارم که فرصت دیگری به من داد تا بتوانم باز هم شروعی دیگر داشته باشم بر مباحثی که در موفقیت انسان تاثیرگذار است و  مجموعه با گوش جان بشنو- بخش دوم را در خدمت شما عزیزان باشم.

شروع کردن آن بخش از زندگی خیلی از آدمهاست که هیچ وقت اتفاق نمی افتد و همیشه بهانه و دلیلی برای این شروع نکردن هست .

گاهی اوقات بهانه ما این است که دیگر برای ما خیلی دیر شده و سن و  سالی از ما گذشته و فرصتی برای ما باقی نمانده و جوان ترها باید وارد این عرصه شوند و دیگر وقت ما برای رسیدن به موفقیت در زمینه مالی به پایان رسیده و نمی توانیم این مدت باقیمانده زندگی را در آسایش و نعمت بیشتری سپری کنیم.

 یا نمی توانیم روابطمان را با عزیزانمان بهبود ببخشیم و رابطه جدید تری را ایجاد کنیم چرا که از ما گذشته است یا اینکه دیگر نمی توانیم از زندگی خود لذت ببریم چرا که تا زمانی که فرصت داشتیم از زندگی لذت نبردیم حال دیگر فرصت لذت بردن از زندگی را نداریم  یا می خواهیم مهارتی را مثل نقاشی کردن بیاموزیم و بگوییم که دیگر از ما گذشته و اگر قبلا فرصت بود می شد ولی حالا دیگر برایمان دیر شده که شروع به یادگرفتن این مهارت یا هر مهارت دیگری بکنیم.

خیلی ها هم شروع نمی کنند چرا که پیش خود می گویند همیشه برای شروع کردن وقت هست و هروقت بخواهم می توانم شروع کنم و این دفع الوقت کردن های همیشگی باعث می شود که هیچ حرکتی اصلا شروع نشود که بخواهد مسیری را شکل بدهد  چه برسد به اینکه بخواهد مسیر را بررسی کند و به درستیش اطمینان حاصل کند و به بهانه اینکه همیشه وقت هست شروع را به وقت دیگری موکول می کند و این وقت دیگر هیچ وقت نخواهد آمد مگر اینکه این اهمال کاری کنار گذاشته شود و هر کاری به موقع و در زمان خودش انجام گیرد .

برخی دیگر هم هستند که کاری را شروع نمی کنند چرا که از آن هیچ نمی دانند و ترس دارند که نکند شروع کنند و به مشکلی برخورد کنند که نتوانند آن را حل کنند و دچار مخمصه شوند مثلا مدتهاست که برای بالا بردن سطح توانمندی های شغلی شان نیاز به یادگیری یک نرم افزار یا یک مهارت را در خود احساس کرده اند و مدام دارند چوب نداشتن این مهارتها را می خورند ولی حاضر نیستند جسارت به خرج دهند و شروع به یادگیری این مهارتها و نرم افزارها کنند و از ترس مشکلاتی که ممکن است در این راه برایشان پیش بیاید همه چیز را رها کرده و زندگی بهتری را برای خود رقم نمی زنند.

این سه گروه همگی از یک سوراخ گزیده می شوند واز یک مشکل رنج می برند.

 و آن مشکل نداشتن جرات و جسارت لازم برای شروع کردن  است.

 چرا که برای شروع هر کاری با مقاومت شد یدی روبرو خواهید شد و باید آن قدر آتشتان تند باشد و انگیزه داشته باشید که بتوانید این حرارت و انرژی شما را به حرکت درآورد و فرقی نمی کند که بهانه شما از سن و سالی که می خواهید این کار را شروع کنید باشد یا از تنبلی و شروع کردن را به وقت دیگری موکول کردن یا از ترسی که بخاطر مسائل نامعلوم پیش رو , ترمزی شده که نمی گذارد حرکت کنید .

 دلیل شروع نکردنتان هرچه که باشد حاصلش یک چیز است و آن هیچ است چون سفری که هیچ وقت آغاز نشود نتیجه ای هم نخواهد داشت جز تلف کردن وقت و زمان و انرژی و عمرتان .

اما مسئله مهم اینجاست که چگونه بتوانیم حرکت کنیم ؟

مجموعه با گوش جان بشنو- بخش دوم به ما خواهد گفت.

آنهایی که بهانه شان از سن و سالشان است و می گویند از ما گذشته , بایستی امثال سرهنگ ساندرز را که در ۶۲سالگی کارش را شروع کرد یا ری کراک که در دهه پنجاه عمرش کار خود را آغاز کرد و برند پرآوازه مکدونالد را راه اندازی کرد ببینند و ترسهایشان را کناری بیندازند و به این درک و فهم برسند که برای شروع کردن هیچ وقت دیر نیست.

آنهایی هم که بهانه شان دفع الوقت کردن و به تعویق انداختن زمان شروع کارهاست , بایستی بدانند که تا این خصلت مضر را کنار نگذارند و هر کاری را به موقع و در زمان خودش انجام ندهند به هیچ چیز در زندگی نمی رسند و  همین طور در حال درجا زدن هستند و داشتن این خصوصیت خیلی برایشان گران تمام می شود و در آینده نه چندان دور چنان بر زمینشان می زند که نفهمند از کجا خورده اند .

و  آنهایی هم که از ترس مشکلات و مسائلی که ممکن است در میان راه بوجود بیاید و آنها نتوانند حلش کنند پای در راه نمی گذارند و هیچ مسیری را آغاز نمی کنند بایستی ایمان خود را به خدایی که سر رشته همه امور در ید قدرت اوست, بیشتر کنند و کارها را به او بسپارند  چرا که  یاد او خود کلید همه مشکلات است و با یاری خداوندی که مثل کوه پشت آنهاست می توانند به این ترسها نهیب بزنند و پای در راه بگذارند.

تو پای به راه در نه و هیچ مپرس                                    خود راه بگویدت که چون باید رفت

همانطوری که برای هیچ  مشق نانوشته ای نمره ای نیست برای هیچ  مسیر نارفته ای هم مقصد و غایتی نیست پس بهتر است با هرآنچه که داریم و نداریم با  وجود همه ترس و واهمه ای که از مسیر داریم و با سن و سالی که ممکن است زیاد یا کم باشد فقط به امید خدایی شروع کنیم که داشتنش برایمان کافی است تا با توکل به او بتوانیم روی ترسهایمان پای بگذاریم و پای در راهی بنهیم که می تواند روزگار بهتری را برایمان رقم بزند.

همراه ما در مجموعه با گوش جان بشنو- بخش دوم  باشید و از شنیدن این فایل صوتی زیبا لذت ببرید.

توصیه می شود که فایل های صوتی این مجموعه را در موبایل یا هر پلیر دیگری که دارید به هنگام پیاده روی یا هر فعالیت دیگری که شما را قادر به شنیدن می کند و همچنین در اتومبیل خود به همراه داشته باشید و مدام به مطالب گفته شده گوش دهید تا با تکرار و تمرین آنها به مرور درهای نعمت و ثروت و خوشبختی به رویتان باز شود.

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت