اولین قدم برای ساختن یک زندگی لذتبخش

به نام خداوند یکتا

ساختن و پایه ریزی یک زندگی لذتبخش چگونه ممکن است؟ و اینکه چطور و به چه شکلی می توان اولین قدم ها را برای ساختن آن برداشت؟ در این بخش می خواهم با شما عزیزانی که قصد ساختن یک زندگی زیبا را برای خودتان دارید در این خصوص صحبت کنم و نکات ارزشمندی را در این خصوص با شما در میان بگذارم.

ما در این جهان داریم زندگی می کنیم و به خیلی رفتارها و انجام کارها عادت کرده ایم که غر زدن و گله و شکایت کردن یکی از این کارهاست که به راحتی و بی زحمت آن را انجام می دهیم. این عادت غر زدن و شکایت کردن معمولا زمانی خودش را نشان می دهد که به مسئله و ناخواسته ای برمی خوریم که در روند کارهایمان مشکل ایجاد می کند.

برای مثال: کسب و کاری را راه می اندازیم و می بینیم این همه آدم هستند که در این کسب و کار مشغولند و در حال رقابت با ما هستند و همین رقابت، بر فروشمان تاثیرگذار بوده و درآمدمان را پایین آورده و مدام غر می زنیم که اگر اینها نبودند درآمدمان بیشتر بود و آنها هستند که نمی گذارند تا ما بتوانیم به ثروت و نعمت بیشتری برسیم و زندگی بهتری را داشته باشیم.

شاید هم برای رسیدن به یک زندگی لذتبخش در روابطمان می بینیم دوستانمان همیشه در حال بهره کشی از ما هستند و به قول معروف(عاشق بند کیفمان هستند) و تا منفعتی از ما عایدشان نشود قدمی برایمان برنمی دارند. این می شود که از این وضعیت گله می کنیم که چرا آدمهای بهتری با ما در ارتباط نیستند و نصیبمان نمی شوند.

ممکن است هم از لحاظ مالی در فشار باشیم و از وضعیت اقتصادی موجود در جامعه شاکی باشیم و هیچ حرکت مفیدتری را انجام ندهیم و مدام غر بزنیم که تقصیر این وضعیت نابه سامان است که ما تحت فشاریم و چرخ زندگیمان نمی چرخد.

بهانه های ما هرچه که باشد و غر زدنهای ما هرچقدر هم که به ظاهر به حق به نظر برسد هیچ سودی به حالمان ندارد و از پس این غر زدنها نه وضعیت مالی مان خوب می شود، نه آدمهای منفعت طلب دور و برمان جایشان را به آدمهایی که واقعا دوستدار خودمان باشند،می دهند و نه رقبا دست از سر ما و کسب و کارمان برمی دارند.

تمام این بهانه ها و غر زدنها از یک جای خالی بسیار با اهمیت در زندگی ما حکایت دارد و همه این چیزها از آنجا آب می خورد و این جای خالی چیزی نیست به جز مسئولیت پذیری.

شاید تعجب کرده باشید که این چیزها چه ربطی به مسئولیت پذیری دارد؟

در حقیقت برای خلق زندگی لذتبخش اگر شما بتوانید مهارت مسئولیت پذیری را در درون خود بسازید و مسئولانه تر نسبت به اتفاقات اطرافتان برخورد کنید خواهید دید که هیچ مانعی جلودارتان نخواهد بود!

تعجب نکنید چون تا زمانی که دیگران و شرایط را عامل مصیبتها و مشکلات زندگی خود می دانید عملا ابتکار عمل را از دست داده و چون فکر می کنید هیچ کاری از دستتان برنمی آید در نتیجه راه برای گله و شکایت و غر زدن باز می شود که نتیجه ای جز دردسرهای بیشتر ندارد.

مسئولیت پذیری اولین قدم مهم و تاثیرگذار در راه ساختن یک زندگی لذتبخش است چرا که راهکارها و امکاناتی را پیش رویتان می گذارد تا زندگی دلخواهتان را راحت تر و در دسترس تر ببینید و در مسیر دستیابی به آن حرکت کنید و آن را تجربه کنید.

قدرتی که مسئولیت پذیری برای ایجاد زندگی لذتبخش در اختیارتان قرار می دهد باعث می شود که بدون اتلاف وقت برای گله و شکایت کردن،در پی راه حل ها باشید و آنها را بیابید و در زندگی خود بکار ببرید و ابتکار عمل را سریع تر و بهتر در دست بگیرید و از این طریق اعتماد به نفستان هم بیشتر می شود چرا که از قدرتهای عظیم درونتان بیشتر آگاه می شوید و خودباوری تان بیشتر تقویت می شود.

مسئولیت پذیری مهارتی است که به راحتی به باد فراموشی سپرده می شود و اگر مدام در کارهایمان آن را بکار نبریم و جدیش نگیریم نمی توانیم از موهبتها و خیر و برکتش در زندگی خود سود ببریم و زندگی لذتبخش تری را برای خودمان رقم بزنیم.

  این مهارت را من سالهاست که در وجود خود پرورانده ام و از برکاتش بهره ها برده ام و توانسته ام زندگی زیباتری را برای خودم رقم بزنم و همیشه برآنم که هرچه بیشتر مسئولیت پذیری را در زندگیم لحاظ کرده و قدرت ساخت زندگیم را درون دستانم بیشتر ببینم.

این مهارت را شما هم می توانید بیاموزید و از آن در ساخت یک زندگی لذتبخش استفاده کرده و از مواهب آن بیشتر بهره مند شوید فقط کافیست عزمتان را جزم کنید و قدمهای جدی را برای ساختن پایه های یک زندگی سراسر لذت و خوشبختی بردارید.

در محصول صوتی آگاهی های نجاتبخش-قسمت اول این مهارت کلیدی و تاثیرگذار را با ذکر مثالهای مختلف در زمینه های گوناگون آموزش داده ام و تمرینات عملی را هم برای استفاده از آنها در زندگی خود به صورت کاربردی ارائه داده ام که می توانید از آنها استفاده کرده و هرچه کاربردی تر زندگی خود را بسازید و خالق زندگی خود باشید.

امیدوارم از این آگاهی های ارزنده بهره کافی را برده باشید و هرچه بیشتر به اهمیت این مهارت در زندگی خود پی برده و مسیر روشن تری را برای ساختن زندگی تان ببینید.

شما را تا قسمتهای آینده به خدای یکتا می سپارم. حق یارتان

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت