چه رازی در استفاده از قانون جذب نهفته است

به نام خدا


قانون ثابت یعنی پدیده‌ای که پس از طی شدن مراحلی معین همیشه اتفاق می‌افتد و معمولاً استثناء ندارد، چراکه اگر استثنا داشت دیگر نامش قانون ثابت نبود.
یکی از قانون‌های ثابتی که در جهان ما جریان دارد و چه بدانیم یا ندانیم به‌هرحال همیشه در عمل است، قانون جذب نام‌گرفته است چون با جاذبه و جذب کردن سروکار دارد.
شکرگزاری برای نعمت‌ها و فرصت‌هایی که در زندگی در اختیارمان هست یکی از تأثیرگذارترین کارهایی است که برای استفاده از این قانون ثابت می‌توانیم در زندگی خود انجام دهیم.
حال باید دید این قدردان بودن چه اثری را بر نحوه نتیجه گرفتن از این قانون فراگیر و همیشگی ایفا می‌کند؟


شکرگزاری چه ارتباطی با قانون جذب دارد؟


بیایید بازهم ببینیم این قانون همیشگی چه می‌گوید و حرف حسابش چیست؟
قانون جذب به ما می‌گوید مادامی‌که احساسمان خوب باشد و این احساس خوب را بتوانیم به‌طور پیوسته داشته باشیم طبق این قانون ثابت اتفاقات خوبی را در زندگی خود
تجربه خواهیم کرد.
مثلاً: اگر بتوانیم باوجود موانع و مشکلاتی که در مسیر به ثمر رساندن کسب‌وکارمان در برابرمان ایجادشده، اغلب اوقات حالمان را خوب نگه‌داریم و به مسائل به شیوه‌ای نگاه کنیم که احساس بهتری را در ما ایجاد کند ( مثل‌اینکه این مشکلات موقتی هستند یا اینکه این موانع درس‌هایی برای پیشرفت ما دارند که باید یادشان گرفت.) به راه‌هایی هدایت می‌شویم مسائل ما راحت‌تر حل می‌شود.
حال باید ببینیم شکرگزاری و قانون جذب چه ارتباطی باهم دارند؟

شکرگزاری را اگر بخواهیم به شیوه‌ای کاربردی به آن نگاه کنیم درواقع یک هنر ظریف و دقیق است که اگر به‌درستی انجام نشود نمی‌تواند تأثیر خاصی بر قانون بگذارد.
شکر گذاری درواقع هنر نعمت بینی و فرصت بینی و موهبت بینی است.
زمانی که بتوانیم باوجود مشکلات و مصائب و نارسائی‌های زندگی از این هنر بهره ببریم یعنی بتوانیم بجای گله و شکایت کردن توجه خودمان را روی نعمت‌هایمان بگذاریم، آن موقع است که می‌توانیم قدرت قانون را به نفع خود در زندگی‌مان تجربه کنیم.
شکرگزاری و قانون جذب ارتباط تنگاتنگی را باهم دارند در حقیقت اگر بتوانیم شکرگزارانه به زندگی و اتفاقات پیرامون آن بنگریم و بابتشان شاکر خداوند باشیم،می‌توانیم احساس بهتری را تجربه کنیم و بی‌شک اتفاقات بهتری را در زندگی خود شاهد باشیم.


چه نوع شکرگزاری در رابطه با قانون، جواب می‌دهد؟


شکرگزاری واقعی و آن نوع از سپاسگزاری جواب می‌دهد که بتواند حال ما را خوب کند. به‌عبارت‌دیگر از درونمان بلند شده باشد و ظاهری نباشد.
وقتی می‌گویم شکرگزاری هنر نعمت بینی است یعنی اینکه واقعاً بیاییم و نعمت‌ها و فرصت‌های بی‌شمار زندگی‌مان را ببینیم و بابت داشتن این فرصت‌ها و موهبت‌ها خوشحال باشیم.
تمام چیزهایی که در زندگی داریم هدایایی هستند که از سوی الله یکتا به ما عطاشده تا بتوانیم خود واقعی‌مان تجربه کنیم.
بیایید این‌جور نگاه کنیم که این نعمت‌هایی که همین حالا در زندگی داریم می‌توانست نباشد!
ممکن نابینا یا ناشنوا باشیم. ممکن بود خانواده‌ای نداشته باشیم. ممکن بود در بدترین شرایط و تحت شکنجه‌های فراوان زندگی کنیم و هزاران امکان دیگر وجود داشت که این نعمت‌های حال حاضر را نداشته باشیم.
با این شرایط بازهم نعمت‌هایی مانند دیدن یا شنیدن یا داشتن خانواده یا زندگی در امنیت، را نمی‌بینید و به چشمتان نمی‌آید؟

شکرگزاری و قانون جذب به شکل عجیبی به هم تنیده شده‌اند و مادامی‌که شما نتوانید نعمت بین باشید و نتوانید به خاطر فرصت‌های موجود در زندگی‌تان خوشحال باشید بی‌شک نمی‌توانید از قانون به نفع خود بهره ببرید.
به این دلیل ساده که همه‌چیز انرژی است و اگر نتوانید انرژی مثبتی را که با شکرگزاری حقیقی از نعمت‌هایتان، ایجاد کنید جهان هم همان انرژی را به شما برمی‌گرداند.
به همین دلیل است که نمی‌شود سر جهان را کلاه گذاشت و اگر خدا را شکر می‌کنیم ولی حال خوبی نداریم عملاً انرژی‌های خوبی را به جهان هستی نمی‌فرستیم.


نتیجه‌گیری


شکرگزاری و قانون جذب چنان در هم تنیده‌اند که نمی‌شود به‌راحتی آنها را از هم جدا کرد و به عبارتی بهتر، شاید بتوان گفت که شکرگزاری بخشی از خود قانون است که اگر به‌طور صحیح انجام نشود نمی‌توان انتظار داشت که قانون به نفع ما کار کند.

در کتاب جهانی به وسعت ذهن تو مفصلاً راجع به این قانون فراگیر و نحوه صحیح شکر گذاری توضیح داده‌ام که اگر می‌خواهید تا قدرت حقیقی این قانون را در زندگی تجربه کنید شما را به مطالعه و تعمق در این کتاب دعوت می‌کنم.
امیدوارم که توانسته باشم حتی به‌قدر ذره‌ای، اهمیت شکر گذاری را در بهره‌گیری از قانون جذب در زندگی برای شما روشن کرده باشم.
از خواندن نظرات زیبای شما در رابطه با موضوع شکرگزاری و سپاسگزاری و دیدن نعمت‌های زندگی، مسرور و مشعوف می‌شوم.
شما را به الله یکتا می‌سپارم.

به کانال تلگرام ما بپیوندید تا از محتواهای منتشر شده در سایت مطلع می شوید

به کانال اینستاگرام ما بپیوندید تا از محصولات و تخفیف های سایت باخبر شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه محصولات به مناسبت عید سعید فطر با تخفیف 50% روی کلیه محصولات سایت